تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶
کد خبر: ۲۷۹۸۴۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز اهواز از پیگیری افزایش فضای سبز محله‌های مسکونی با ایجاد کوچه‌های درختی در اهواز در قالب یک طرح خبر داد.
 علی‌اصغر اسداللهی درخصوص کار‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز اهواز به منظور افزایش فضای سبز و کشت گیاه در مجاورت هر منزل و ایجاد کوچه‌های درختی در این کلانشهر گفت: شهروندانی که تقاضای دریافت نهال درخت دارند این محدودیت را ندارند که تنها در هفته درختکاری به سازمان مراجعه کنند، بلکه هر روز می‌توانند به بخش روابط عمومی سازمان پارک‌ها مراجعه کنند و درخواست درخت داشته باشند و در این خصوص با سازمان فاوا و روابط عمومی شهرداری نیز هماهنگ شده است.
 
وی با بیان اینکه بعد از درخواست شهروند، معاونت فضای سبز سازمان پارک‌ها، کارشناس در محل سکونت شهروند متقاضی حضور می‌یابد و با همفکری کارشناس و شهروند، درخت مناسب محل مشخص و در فصل کشت آن، نهال مورد نظر به شهروند تحویل داده می‌شود، افزود: آموزش‌های لازم برای کشت و نگهداری درختان نیز به شهروند ارائه می‌شود و همه این خدمات رایگان خواهد بود.
 
اسداللهی با اشاره به اینکه بر اساس نظر کارشناس می‌توانیم به هر شهروند یک تا ۲ درخت رایگان تحویل دهیم، ادامه داد: انبوه‌سازان باید برای کشت درخت جلوی مجتمع‌های مسکونی برای ایجاد کوچه‌های درختی در مناطق مختلف شهر تشویق شوند.
 
رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز اهواز اضافه کرد: معاونت شهرسازی می‌تواند برای دریافت ایده با شهرداری‌های کلانشهر‌های دیگر ارتباط برقرار کند و با مطالعه فعالیت‌های دیگر شهرها، طرح‌های تشویقی در این خصوص داشته باشد.
 
این مقام می‌گوید: در این طرح به عنوان نمونه یک انبوه‌ساز برای اینکه مشمول تشویق شود یا مشمول جریمه نشود، می‌تواند بخشی از حیاط مجتمع در حال ساخت را به فضای سبز ریشه‌دار اختصاص بدهد.
 
اسداللهی گفت: مشاوره و نهال‌ها را نیز می‌توان به صورت رایگان به انبوه‌سازان داد، بدین ترتیب اگر همه منازل یک خیابان جلوی منازل خود یک درخت بکارند، چند سال دیگر در اهواز نیز خیابان‌های درختی خواهیم داشت.
 
وی افزود: با توجه به اینکه معاونت‌های شهرسازی و مالی و اقتصادی شهرداری باید در این زمینه همکاری کنند، این موضوع را پیگیری می‌کنم و احتمالا در صورت لایحه‌ای به شورای شهر اهواز تقدیم خواهم کرد. 

مرجع / صداوسیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
الین اکبری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۷
0
0
مسجدسلیمان هم اگه شهرداری با شهروندان همکاری کنه و کوچه های شهر رو حداقل با کاشت نهال زیبا کنن خیلی خوب میشه
البته ن فقط محله ی هشت بنگله اسکاچ و باغملی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار