تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹
کد خبر: ۲۷۳۷۳۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کارون گفت: راننده خودروی که در منطقه ممنوعه قصد تخلیه زباله داشت با سوی من و همکارانم حمله ور و سبب ایجاد جراحاتی به من شد.

عباس ظاهری اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۳:۳۰ دیروز به همراه ۲ مأمور اداره حفاظت محیط زیست شهرستان در حال گشت و کنترل بودیم که متوجه یک دستگاه خودرو سنگین جک‌دار شدیم که قصد تخلیه پسماند در حاشیه شهر کوت عبدالله ابتدای روستای ام‌البنین داشت.

وی افزود: پس از این که خودرو مذکور متوجه حضور ما شد به فرمان ایست و تذکرات ما بی‌توجهی و متواری شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کارون تصریح کرد: خودرو مذکور پس از طی کردن مسافت حدود پنج کیلومتر وارد روستای سویسه شد و پس توقف، راننده آن ابتدا شروع به عربده‌کشی و قدرت‌نمایی کرد و با در دست داشتن یک میله آهنی قطور به سمت خودرو این اداره حمله‌ور شد.

ظاهری ادامه داد: راننده این خودرو سنگین پس از وارد کردن خسارت به ماشین دولتی با همان میله به من حمله و از ناحیه پا مصدوم کرد.

وی بیان کرد: خودروهای تخلیه کننده زباله در برخی ساعت روز اقدام به تخلیه زباله یا نخاله در جای جای شهرستان کارون می‌کنند که اغلب بدون پلاک بوده و برخی از آن‌ها نیز متعلق به شهرداری اهواز است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کارون با اشاره به این که فیلم و مستندات لازم در خصوص این خودرو تخلیه کننده موجود است افزود: این موضوع را بلافاصله به نیروی انتظامی اطلاع دادیم و دادستان قول بررسی و پیگیری این موضوع را داد.

وی ادامه داد: متاسفانه شهرداری کوت عبدالله و اهواز نظارت کافی روی تخلیه پسماند ندارد، از سوی دیگر برخی بیمارستان‌ها زباله عفونی خود را در این شهرستان تخلیه می‌کنند که این اتفاق به علت ضعف نظارت در شهرداری‌ها است.

ظاهری بیان کرد: بارهای در کارگروه پسماند شهرستان مصوبات مهمی در این باره پیگیری و به تصویب رسانده‌ایم اما با وجود تاکیدات بسیار، به این مصوبات بی توجهی می‌شود.

کوت عبداله بخشی از حاشیه شهر در جنوب اهواز بود که در سال ۱۳۹۱ از اهواز منفک شد و با روستاهای اطراف خود و تشکیل شهرستان کارون، به عنوان مرکز این شهرستان معرفی شد.

این شهرستان با مشکلات محیط زیستی متعددی درگیر است که آلودگی هوا و پسماند از جمله آن‌ها است.

پیش از این شهردار کوت‌عبداله به دلیل نبود ساماندهی پسماند به ویژه دپوی زباله در سکوی موقت (در نزدیکی روستای قلعه چنعان) به مراجع قضایی معرفی شد و حکم یک سال حبس برای او صادر شده بود.

گرد و غبار و دود آتش سوزی مزارع بخشی از آلودگی‌هایی است که مردم شهرستان کارون را احاطه کرده است.

در پی ابهام در تعیین مرز شهرستان‌های اهواز و کارون، به درخواست حجت الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد امام جمعه اهواز در سال ۱۳۹۸ خدمات شهری کوی مشعلی به شهرداری اهواز واگذار شده است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار