تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۴
کد خبر: ۲۷۳۷۲۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 بر اساس آخرین به روزرسانی سامانه پایش هوای کشور وضعیت شاخص‌ هوای ۲ شهر خوزستان روز پنجشنبه برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار دارد.

  بنا بر گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۲ امروز شاخص کیفیت هوا براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه‌ شهرهای اهواز (استانداری) با شاخص ۱۱۱میکروگرم بر مترمکعب وبهبهان با شاخص ۱۰۱ میکروگرم بر مترمکعب برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

تا این لحظه هوای شهرستان‌های اندیمشک، دزفول، رامشیر، شوشتر، سوسنگرد، رامهرمز و ماهشهر به علت نبود آلودگی، قابل قبل اعلام شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

۲۵ پایگاه سنجش آلودگی هوا در خوزستان فعال است و کار پایش و ارزیابی میزان آلایندگی را انجام می‌دهد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار