تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۴
کد خبر: ۲۷۳۳۸۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

 مدیرعامل نیروگاه حرارتی برق رامین اهواز با اشاره به آمادگی این نیروگاه برای تولید حداکثری برق در تابستان امسال گفت: چشم انداز تعیین شده برای تولید برق نیروگاه رامین در این بازه زمانی یک هزار و ۴۰۰ مگاوات پیش بینی شده است.

محسن حافظی  اظهارکرد: نیروگاه برق رامین اهواز از بزرگترین نیروگاه‌های حرارتی کشور است که با ۶ واحد تولید و توان اسمی یک هزار و ۸۶۰ مگاوات، مهمترین تامین‌کنندگان برق استان خوزستان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه واحد نیروگاه در مدار تولید بوده و واحدهای چهار، پنج و ۶ نیز در حال راه‌اندازی هستند افزود: انتظار می رود که تا ۲ هفته آینده (۲۰ خردادماه جاری) هر ۶ واحد این نیروگاه به منظور تولید برق پایدار با حداکثر توان وارد مدار شوند.

مدیرعامل نیروگاه حرارتی برق رامین اهواز گفت: کارکنان نیروگاه رامین در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا مشغول کارهای نهایی راه‌اندازی واحدها هستند تا با اضافه شدن سه واحد دیگر، استان خوزستان با موفقیت از پیک مصرف برق در تابستان امسال عبور کند.

وی به سختی های کار تولید برق در نیروگاه‌های حرارتی اشاره کرد و گفت: تفاوت دمای محیط نیروگاه با بیرون از آن، ۱۰ تا ۱۵ درجه گرم‌تر است.

حافظی ادامه داد: باتوجه به شرایط تولید و همچنین محدودیت های موجود، از مردم درخواست می شود تا صرفه جویی مصرف را به عنوان یک اولویت درنظر داشته باشند.