تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۶
کد خبر: ۲۷۳۳۶۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
علت و میزان مساحت آتش سوزی در جنگل کوپال بخش غیزانیه شهرستان اهواز در حال بررسی است.
  ، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اهواز گفت:عصر پنجشنبه هفته گذشته آتش سوزی در جنگل کوپال بخش غیزانیه شهرستان اهواز رخ داد که آتش نشانان شرکت نفت و گاز مارون با کمک مردم منطقه این آتش سوزی را مهار کردند، به‌دلیل باد شدیدی که می‌وزید خاموش کردن حریق دشوار بود و تا نیمه‌های شب به طول انجامید. بررسی علت آتش سوزی در جنگل کوپال غیزانیه اهواز

امین عبادی افزود: کارشناسان منابع طبیعی و یگان حفاظت محیط زیست اهواز در حال بررسی هستند تا علت آتش گرفتن این جنگل مشخص شود، هنوز مساحتی که در این جنگل دچار آتش سوزی شده مشخص نشده است.

وی ادامه داد: پارسال آتش سوزی‌های موردی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان اهواز رخ داد، اما امسال به‌دلیل اینکه بارندگی زیاد بوده و علفزار بیشتری رشد کرده، آتش سوزی‌ها در تابستان امسال بیشتر خواهد شد.

 رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اهواز با بیان اینکه ۴۸ هزار هکتار جنگل در اهواز وجود دارد افزود: آتش سوزی‌هایی که در جنگل‌ها و مراتع رخ می‌دهد بیشتر بر اثر عامل انسانی است و نیاز به فرهنگ سازی بیشتری در این بخش است.

عبادی بیان کرد: علت آتش سوزی‌های مراتع و جنگل‌ها دلایل مختلفی دارند، این آتش‌سوزی‌ها ممکن است به صورت عمدی و یا بر اثر باقی مانده زباله‌ها و یا آتش گرفتن علفزار‌ها بر اثر گرما باشد.

مرجع / صداوسیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار