تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶
کد خبر: ۲۶۹۶۰۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
اداره آبفا شهرستان لالی در اطلاعیه ای از مردم شهر لالی خواست به دلیل عدم امکان برداشت آب از رودخانه تراز در مصرف آب صرفه جویی کنند .
  اداره آبفا شهرستان لالی در اطلاعیه ای اعلام کرد : به اطلاع همشهریان عزیز میرساند با توجه به بارندگی در روزهای گذشته و گل آلود شدن رودخانه تراز امکان برداشت آب از رودخانه میسر نمی‌باشد و درحال حاضر آب شرب شهر از مخازن ذخیره به صورت جیره بندی در دو نوبت صبح و عصر توزیع می شود لذا با توجه به قطعی و افت فشار آب در ساعات آینده خواهشمند است ضمن صرفه جویی در مصرف آب نسبت به ذخیره سازی آن اقدام و با خدمتگزاران خود در اداره آبفا همکاری نمایید.

 این شرایط تا بهبود کیفیت آب رودخانه تراز تداوم خواهد داشت و با توجه به گزارش های هواشناسی و موج بارشی جدیدی که پایان هفته وارد کشور می شود ادامه این معضل دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش فارس  طی روز های گذشته پیام های متعددی از شهروندان شهر لالی در اعتراض به قطعی های مکرر آب شرب و عدم اعلام زمان قطع و وصل آن رسیده که از نارضایتی عموم مردم حکایت دارد .

گل آلود شدن ، عملیات های اداره آب و … بهانه های مختلفی است که باعث می شود مردم با مشکلات فراوان از داشتن آب به عنوان یکی از اولی ترین نیازهای خود محروم شوند .

همه این مشکلات در حالی است که پیرامون شهر لالی از میلیاردها متر مکعب آب شیرین رودخانه ای و دریاچه ای پوشیده شده است.

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور بوده که یک سال قبل در سفر نوروزی خود به لالی از رفع مشکلات پروژه های آب شرب و کشاورزی تا پایان سال خبر داده بود.

عدم تحقق وعده ها از سوی نماینده به ویژه بی توجهی مجموعه آب و فاضلاب خوزستان در تداوم این معضل ، این روزها نه تنها مردم شهر لالی بلکه هزاران نفر از مسافران نوروزی را به دردسر انداخته است .

تکمیل خطوط انتقال آب شرب از چاه های حتی به دلیل عدم تامین اعتبار و شبکه فرسوده آب شهری نیز به دلیل عدم تخصیص اعتبار کافی دو مشکل عمده ای است که در ایام مختلف سال موجب قطعی آب و بعضا جیره بندی آن می شود .

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار