تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۶
کد خبر: ۲۶۶۴۵۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  نماینده ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی خورهای منطقه گفت: متاسفانه در حال حاضر روزانه ۱۵۶ هزار مترمکعب پساب صنایع پتروشیمی وارد خورهای ماهشهر می‌شود.

حبیب آقاجری در مراسم روز جهانی تالاب‌ها که امروز (۱۳ بهمن‌ماه) در اهواز برگزار شد، با اشاره به وجود خورهای بی‌نظیر در خوزستان اظهار کرد: صدها خور در بندر ماهشهر وجود دارد که از ناحیه صنایع از نظر زیست محیطی با تهدید جدی مواجه هستند.

  وی افزود: ما نه تنها مخالف صنعت نیستیم بلکه طرفدار صنعت هستیم اما باید صنعت و محیط زیست با هم جدی گرفته شوند و نباید یکی از آن‌ها عامل از بین رفتن دیگری شود.

نماینده ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در حال حاضر روزانه ۱۵۶ هزار مترمکعب پساب صنایع پتروشیمی وارد خورهای ماهشهر می‌شود؛ این خورها زیستگاه انواع ماهی‌ها و میلیون‌ها پرنده هستند اما به دلیل این مسائل، این زیستگاه‌ها تهدید شده‌اند.

آقاجری بیان کرد: انتظار می‌رود سازمان حفاظت محیط زیست به وظیفه اصلی خود در زمینه حفظ محیط زیست عمل کند.

وی با اشاره به پروژه سد چم‌شیر تصریح کرد: اکنون موضوعاتی در خصوص سد چم‌شیر مطرح است. ما نمی‌گوییم سد نباید ساخته شود اما باید سدی باشد که فردا مشکلی برای ما ایجاد نکند. باید کار کارشناسی در مورد این سد انجام شود و اگر مشکلی نداشت آبگیری شود.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار