تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
کد خبر: ۲۶۵۹۳۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان از راه اندازی اولین آکادمی استانی نان در خوزستان با هدف بالا بردن کیفیت نان خبر داد.
 باهمکاری اداره کل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان و اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان، اولین آکادمی استانی نان در خوزستان راه‌اندازی می‌شود.

شهرام ملایی هزاروندی، مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان با اشاره به تعاملات و همکاری‌های صورت گرفته در سال‌های گذشته، اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در ساختار نظام آموزشی کشور جایگاه  ویژه‌ای دارد؛ این سازمان به عضویت رسمی سازمان جهانی آموزش‌های مهارتی  و کد دوره‌های آموزشی آن تحت نظر سازمان جهانی کار تعریف شده است و مدارک صادره از سوی این سازمان اعتبار بین المللی دارد.

وی افزود: آموزش‌های فنی وحرفه‌ای می‌تواند فرد را برا ی احراز شغل  و حرفه کسب و کار آماده کند یا کارایی و توانایی را در انجام شغل افزایش دهد.

بالا بردن کیفیت نان

ملایی هزاروندی عنوان کرد: یکی از رویکردهای اداره کل آموزش فنی وحرفه‌ای استفاده متقابل از ظرفیت‌های شرکای اجتماعی و ذی نفعان مهارتی و اداره غله و خدمات بازرگانی از اولویت‌های راهبردی برای پیشبرد اهداف مشترک سازمانی است.

وی آمادگی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان در راه‌ اندازی اولین نمونه آکادمی استانی در خوزستان برای بالا بردن کیفیت نان در استان را اعلام کرد.

ضعف در حوزه آرد و نان

امید جهان نژادیان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان نیز ضمن اشاره به اهمیت آموزش مهارتی  گفت: استان خوزستان با وجود داشتن ظرفیت و پتانسیل در حوزه زیرساختی ضعف‌های مشهودی دارد که در حوزه آرد و نان و کیفیت نان هم این ضعف به چشم می‌آید.

وی افزود: بر همین اساس دنبال این هستیم که اگر امکان داشته باشد در زمینه بهبود کیفیت نان اتفاق خوبی بیفتد.

آموزش‌های مهارتی

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان عنوان کرد: در این مسیر نقش اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان بسیار پر رنگ می‌باشد و ما به آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای نیازمندیم.

جهان نژادیان با اشاره به اینکه آکادمی ملی نان از سال ۱۳۹۷ موجودیت خود را اعلام کرده است و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور همراهی بسیار خوبی داشته است، گفت: ما می‌خواهیم این حرکت در کل کشور اتفاق بیفتد و اولین نمونه آکادمی استانی در استان خوزستان ایجاد شد تا بتوانیم نان خوب را به مردم معرفی کنیم.

وی افزود: در این آکادمی علاوه بر پخت نان‌های مختلف، آموزش‌های مرتبط مطابق استانداردهای آموزش فنی و حرفه‌ای به نانوایان و متقاضیان جواز کسب نانوایی ارائه و گرفتن پروانه کسب نانوایی منوط به اخذ گواهینامه فنی و حرفه‌ای خواهد شد.

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار