تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
کد خبر: ۲۶۲۲۱۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب : راه اندازی ایستگاه تزریق گاز مارون شتاب فزاینده‌ای می‌یابد.
 ، علیرضا دانشی در جریان بازدید از ایستگاه تزریق گاز مارون بر افزایش شتاب در راه اندازی ایستگاه تزریق گاز مارون تاکید کرد و گفت: اگر تنها یک روز زودتر ایستگاه را راه اندازی کنیم، صرفه اقتصادی هنگفتی در پی عدم گاز سوزی حاصل خواهد شد و علاوه بر حفاظت از زیست بوم پیرامونی، منابع هیدروکربوری که سرمایه مردم است، در راستای تولید پایدار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شتاب گیری راه اندازی ایستگاه تزریق گاز مارون

وی این اقدام را گامی مهم در راستای تثبیت فشار، جلوگیری از افت فشار و افزایش دبی مخزن آسماری مارون برشمرد و اظهار داشت: ضمن پیگیری جدی اجرای پروژه تعویض خطوط لوله شبکه تزریق گاز، هرآنچه لازم باشد در اختیار شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون قرار خواهد گرفت تا پس از رفع اشکال از شبکه خروجی خطوط لوله، ایستگاه تزریق گاز مارون مجدداً در سرویس قرار گرفته و با تزریق گاز، از گاز سوزی و افت فشار مخزن جلوگیری به عمل آید.

دانشی پس از بررسی کاستی‌ها و موانع موجود مقرر کرد که ترابری سنگین شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون راه اندازی شود تا نیاز‌های این شرکت را در حوزه‌ی ماشین آلات سنگین و فوق سنگین برآورده سازد.

سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، حضور مهندس دانشی در جمع کارکنان این شرکت را نوید بخش توصیف کرد و با ارائه شرح فعالیت‌های پیش رو گفت: پس از عملیات خاکبرداری، ضخامت سنجی، تعویض مواضع معیوب و اجرای اصلاحیه، امکان راه اندازی ایستگاه با یک ردیف توربوکمپرسور جهت تزریق روزانه ۳۵۰ میلیون فوت مکعب گاز به مخزن از طریق یک شاخه به هدر اصلی و چاه‌های مربوطه فراهم خواهد شد.

مهندس قباد ناصری افزود: علاوه بر این، با احداث خط ۸ اینچ زیرزمینی گاز از مجتمع تفکیکی شادگان به کارخانه گاز و گاز مایع ۴۰۰، از سوختن بیش از ۱۵ میلیون فوت مکعب گاز در شرایط فعلی جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت ایستگاه تزریق گاز مارون، ۱ میلیون و ۴۵۰ هزار فوت مکعب در روز است، افزود: بنا بر طرح بزرگ نوسازی کامل تاسیسات، در سال‌های آتی می‌توانیم بیشترین بهره را از تزریق گاز داشته باشیم؛ با وجود این همه مانع، اکنون شرایط پایداری را تجربه کرده و در حال رفع نیاز‌های اصلی مان یعنی لوله‌های ۱۶ و ۶ اینچ از منابعی مثل دیگر شرکت‌های بهره بردار و لوله سازان داخلی هستیم.

مرجع / صداوسیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار