تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲
کد خبر: ۲۶۲۱۹۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از تلاش برای بازگشت به تولید حدود ۱۲۰ واحد تولیدی راکد تا پایان سال خبر داد.
 حمید فلاح در خصوص بازگشت به تولید واحد‌های صنعتی راکد و نیمه فعال در خوزستان گفت: در استان  حدود ۱۸۰۰ واحد صنعتی بهره‌بردار وجود دارد که حدود ۲۴ درصد از این واحد‌ها واحد صنعتی راکد هستند.

او می‌گوید: یکی از مهمترین اهداف و طرح‌هایی که در خوزستان تعریف شده و به دنبال اجرایی کردن آن هستیم، راه‌اندازی مجدد واحد‌های صنعتی و معادن راکد استان است تا بتوانیم مجددا این واحد‌ها را به چرخه تولید بازگردانیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: تخصیص کمک‌های فنی - اعتباری یارانه‌دار جهت راه‌اندازی مجدد این واحد‌ها مدنظر است. همچنین ستاد تسهیل و کمیته‌های عارضه‌یابی برای این واحد‌ها در شهرک‌های صنعتی تشکیل شده تا علل راکد بودن این واحد‌ها مشخص شود.

آقای فلاح با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی برای بازگشت به تولید واحد‌های صنعتی راکد خوزستان انجام شده است، ادامه داد: براساس هدفگذاری انجام شده امسال ۱۰۰ تا ۱۲۰ واحد صنعتی امکان بازگشت به چرخه تولید را دارند و تلاش خواهیم کرد تا این تعداد واحد را به چرخه تولید بازگردانیم.

او گفت: از ابتدای امسال تاکنون با تلاش‌های انجام شده حدود ۶۰ واحد به چرخه تولید بازگشته‌اند و تلاش خواهیم کرد تا برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این زمینه را محقق کنیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه از مکانیزم‌های مختلف برای بازگشت به تولید واحد‌های صنعتی راکد استفاده خواهیم کرد، گفت: مکانیزم‌های متعددی را برای بازگشت به تولید واحد‌های صنعتی به کار خواهیم برد و برای راه‌اندازی مجدد این واحدها، درگاهی راه‌اندازی شده تا نوع تولید این واحدها، محصولات و ماشین آلات این واحد‌ها و عرضه و امکان مشارکت بخش‌های خصوصی دیگر برای فعال کردن این طرح‌ها وجود داشته باشد.

مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار