تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴
کد خبر: ۲۶۲۰۴۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با تشریح آخرین وضعیت تصفیه خانه در دست احداث فاضلاب آبادان گفت: پیشرفت فیزیکی این تصفیه خانه هم اکنون به ۷۹ درصد رسیده و تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

محمدرضا کرمی‌نژاد دوشنبه در بازدید مدیر عامل و هیئت مدیره پالایشگاه آبادان از تصفیه خانه فاضلاب شادگان اظهار داشت: قرار است پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب آبادان برای این پالایشگاه استفاده شود.

وی افزود: مقرر شده در یک تفاهمنامه پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب آبادان که جزو پروژه‌های فاینانس خارجی در خوزستان است پس از بهره‌برداری برای استفاده به پالایشگاه آبادان انتقال داده شود که این کار گام مهمی در استفاده از پساب تصفیه خانه‌های فاضلاب در خوزستان در راستای حفاظت از زیست محیط است.

کرمی‌نژاد افزود:مجموعه آب و فاضلاب کشور و آبفا خوزستان استفاده از پساب تصفیه‌خانه‌ها را برای شرکت‌های مورد نیاز در دستور کار قرار داده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب شادگان برای صنایع محلی گفت: پساب تصفیه خانه فاضلاب شادگان که سال گذشته با حضور وزیر کشور وارد مدار بهره‌برداری شد در سالجاری با اجرای تفاهم نامه‌ای به فولاد شادگان واگذار شده است.

کرمی‌نژاد در ادامه افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب شادگان در هدف گذاری نخست شرکت آب و فاضلاب خوزستان وارد مدار شد و اولویت‌های بعدی تکمیل و بهره‌برداری از تصفیه خانه‌های فاضلاب آبادان، خرمشهر و ماهشهر در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین اظهار داشت: با هم افزایی شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) و تامین بخشی از اعتبارات امکان تسریع و تسهیل در روند ساخت و تکمیل ، پروژه تصفیه خانه فاضلاب ماهشهر تا پایان سال اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد: عملیات تکمیل احداث پنج تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام و ماهشهر که از سال ۹۷ با پیشرفت ۷۱ درصدی متوقف شده بود آغاز شده که در بهمن ماه سال گذشته تصفیه خانه شادگان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان به ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب در استان اشاره کرد و گفت: ظرفیت این تصفیه خانه‌ها در فاز اول ۲۲۹ هزار مترمکعب در شبانه روز است که با اجرای فاز دوم این ظرفیت به ۳۰۰ هزار مترکعب در شبانه روز افزایش می یابد.

کرمی‌نژاد بیان کرد:عزم و توجه دولت سیزدهم برای خوزستان و پروژه‌ها در بخش های آبرسانی به روستاها، فاضلاب اهواز و پروژه های فاضلاب شهرها و افتتاح تصفیه خانه‌های فاینانس جدی است و حجم عظیمی از پروژه های کشور در حال حاضردر خوزستان در حال اجرا می باشد.

مدیر عامل و هیئت مدیره پالایشگاه آبادان به منظور مشاهده به روزترین تصفیه خانه‌های فاضلاب کشور و استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب برای پالایشگاه آبادان از نزدیک از تصفیه خانه فاضلاب شادگان بازدید کردند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار