تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴
کد خبر: ۲۶۲۰۰۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان شرایط جدید کشت قراردادی گندم و مزایای آن را تشریح کرد.
  امید جهان نژادیان در گفتگو با خبر ۲۳ شبکه خوزستان گفت: براساس شیوه نامه‌ای که از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران به استان‌ها ابلاغ شده، شرایط کشت قراردادی گندم برای کشاورزان تصویب شد. 

وی افزود: دوره اعتبارسنجی کشاورز از سوی بانک حذف شد و از این پس نیازی به مراجعه کشاورزان به بانک نیست، بلکه بلافاصله بعد از انعقاد قرارداد در سامانه کشت قراردادی با دریافت چاپ رسید قرارداد خود از سامانه باید به مرکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان محل سکونت مراجعه کرده و حواله کود که به صورت الکترونیکی است را می توانند دریافت کنند.

جهان نژادیان ادامه داد: کشاورزان سپس باید جهت دریافت کود به مراکز خدمات حمایتی و کارگزاران آن در شهرستان‌ها مراجعه و با تحویل قرارداد و سفته به میزان ۱.۵ برابر خدمات دریافتی، سهمیه کود را تحویل بگیرند.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان می‌گوید: همچنین کشاورزانی که قبلا کشت قراردادی انجام داده می‌توانند در زمان سرک با دریافت کود پتاسه و تایید مراکز خدمات جهاد کشاورزی به چرخه کشت قراردادی بپیوندند و از مزایای کرایه حمل برخوردار شوند.

این مقام مسئول اضافه کرد: کشاورزان می‌توانند نسبت به بیمه محصولات خود بدون مراجعه به صندوق بیمه و فعلا بدون پرداخت هزینه، اقدام کنند، زیرا شرکت بازرگانی دولتی نسبت حق بیمه سهم کشاورزان را که از ۲۰ درصد تخفیف برخوردار است، پرداخت می‌کند و هزینه را در فصل برداشت و پس از تحویل آن به شرکت، وجه آن کسر خواهد شد.

به گفته جهان نژادیان؛ کشاورزان کشت قراردادی که محصول خود را به هر یک از مراکز خرید اعم از سیلو‌ها و مراکز تعاون روستایی تحویل دهند، به ازای هر تن، ۱۰۰ هزار تومان به عنوان کرایه حمل دریافت خواهند کرد.

وی می‌گوید: باتوجه به سامانه‌ای که از سوی شرکت بازرگانی دولتی طراحی و راه اندازی شد و نرم افزاری که در اختیار کشاورزان قرار گرفت و همچنین خدماتی که مراکز خدمات و مدیریت جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها ارائه خواهند داد، مشکلی در این رابطه ایجاد نخواهد شد.

مرجع / صداوسیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار