تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲
کد خبر: ۲۶۲۰۰۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
تولید ۱۵۰ دستگاه خودروی آتش‌نشانی در بندر خرمشهر برنامه‌ریزی شده است

 مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: ۱۵۰ دستگاه خودروی آتش‌نشانی در حال ساخت، آماده ساخت و یا آماده انعقاد قرارداد در بندر خرمشهر است. 

 نوراله اسعدی دوشنبه به راه‌اندازی خط مونتاژ خودروهای آتش‌نشانی توسط یک شرکت داخلی در بندر خرمشهر اشاره کرد و بیان داشت: پروژه ساخت و مونتاژ خودروهای آتش‌نشانی از پروژه‌های بی‌نظیر سازمان بنادر با هدف ارتقا ایمنی و افزایش توان عملیاتی بنادر کشور و در راستای کاهش ریسک و پاسخ به درخواست همه بنادر کشور است که در بندر خرمشهر به اجرا درآمده است.

وی در رابطه با تجهیزات به کار رفته در این خودروها، گفت: این تجهیزات با تکیه بر توان داخلی و نیروهای متخصص در شرکت پتروکاردان بندر خرمشهر مونتاژ و ساخته شده و مخازن به کار رفته ضد زنگ و ضد خزه است ضمن اینکه تجهیزات به کار رفته برای تولید خودروهای آتش نشانی متناسب با تجهیزات روز دنیا است.

اسعدی به اشتغال بیش از ۱۰۰ نفر نیروی بومی آبادان و خرمشهر با مهارت‌های لازم در این خط تولید اشا ره کرد و اظهار داشت: بندر خرمشهر از جایگاه بالایی در سطح منطقه برخوردار است که با توسعه آن می‌توان اقتصاد مردم خرمشهر و استان خوزستان را شکوفا کرد.

بندرخرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) به عنوان سومین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می شود.

این بندر با موقعیت استراتژیک خود و نزدیکی به بازار کشورهای عراق و کویت یکی از مهمترین بنادر تجاری کشور در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می آید.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار