تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶
کد خبر: ۲۶۱۸۷۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

 مدیرکل بهزیستی خوزستان با اشاره به پوشش حدود ۱۴ هزار معلول در یک سال اخیر، از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مراکز جدید توانبخشی در استان خبر داد.

مهران کریمیان در مراسم روز جهانی معلولان که امروز (۱۲ آذرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در یک سال اخیر حدود ۱۴ هزار معلول پشت نوبتی تحت پوشش بهزیستی خوزستان قرار گرفته‌اند.

 وی افزود: به همت دولت مردمی، افزایش ۵۰ درصدی مستمری معلولان انجام شده که ۲۰ درصد از این افزایش مستمری در ابتدای سال و ۳۰ درصد اکنون اتفاق افتاده است و امیدواریم افزایش مستمری معلولان ادامه یابد.

مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: افزایش یارانه مراکز شبانه‌روزی و افزایش اعتبارات اشتغال و مسکن نیز از کارهای خوب اجرا شده هستند.

کریمیان با اشاره به پیگیری مردمی‌سازی و راه‌اندازی تشکل‌ها و موسسات جدید، بیان کرد: از ابتدای امسال اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در حال پیگیری است زیرا در صورت اجرای این قانون بسیاری از مشکلات معلولان رفع خواهد شد.

وی عنوان کرد: برنامه‌ریزی خوبی در زمینه اشتغال و آماده‌سازی شغلی معلولان و مسکن این افراد در حال انجام است. پیگیری مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها برای کمک به این جامعه نیز در حال انجام است.

مدیرکل بهزیستی خوزستان با اشاره به مناسب‌سازی نشدن محیط شهری برای معلولان، گفت: مناسب‌سازی محیط زندگی و محیط شهری معلولان مطالبه بحقی است که این موضوع در حال پیگیری است. امسال بحث راه‌اندازی مراکز جدید توانبخشی نیز در دستور کار است.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار