تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷
کد خبر: ۲۶۱۷۷۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
در سال جاری ۷۲۱ فقره پرونده تخلف در زمینه قاچاق چوب، زغال، چرای غیرمجاز، تخریب و تصرف عرصه‌ها تشکیل و این پرونده‌ها به مراجع قضایی ارسال شده است.
 ، فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی خوزستان گفت: کل عرصه‌های منابع طبیعی استان ۶.۴ میلیون هکتار است که از این میزان ۴.۹ میلیون هکتار آن اراضی ملی است. از این میزان نیز یک میلیون هکتار آن جنگل،۲ و نیم میلیون هکتار مرتع و ۱.۴ میلیون هکتار بیابان است.

رسیدگی به تخلفات عرصه‌های منابع طبیعی خوزستان

عزیز قلاوند در خصوص کشفیات تخلف در عرصه‌های منابع طبیعی استان توسط یگان حفاظت این اداره کل افزود: در سال جاری ۷۲۱ فقره پرونده تخلف در زمینه قاچاق چوب، زغال، چرای غیرمجاز، تخریب و تصرف عرصه‌ها تشکیل و این پرونده‌ها به مراجع قضایی ارسال شده است که از این تعداد ۱۵۳ فقره پرونده در زمینه چوب، زغال و گیاهان دارویی بوده است.

قلاوند ادامه داد: در مجموع ۴۵ درصد این کشفیات مربوط به تخریب و تصرف، ۱۳ درصد چرای غیرمجاز، ۷ درصد کوره زغال، ۱۳ درصد حذف کردن و بوته‌کنی و ۲۱ درصد مربوط به سایر موارد است.

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی خوزستان با بیان اینکه کشفیات منابع طبیعی استان نسبت به سال گذشته ۸۷ درصد رشد داشته است، تصریح کرد: در سال جاری آتش‌سوزی منابع طبیعی استان از لحاظ تعداد ۶۸ درصد و از لحاظ سطح ۸۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

مرجع / صداوسیما
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار