تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۹
کد خبر: ۲۵۷۶۸۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

 معاون اقتصادی استاندار خوزستان با تاکید بر جلوگیری از کاهش سهمیه آرد استان خواستار بررسی فوری و ریشه‌ای تشکیل صف‌های طولانی مقابل نانوایی‌ها و خبازی‌ها در سطح خوزستان شد.

 رضا فتوحی عصر امروز دوشنبه هشتمین نشست کارگروه تخصصی گندم، آرد و نان استان خوزستان اظهار کرد: برخی شهروندان از اتلاف وقت طولانی در صف نانوایی‌ها گلایه دارند و این موضوع باید هرچه سریع‌تر بررسی و ریشه‌یابی شود تا روند فعلی اصلاح خواهد شد.

وی افزود: باید با مکان‌یابی مناسب نسبت به افزایش خبازی‌ها در مکان‌های با پراکنش کمتر اقدام شود.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان با اشاره به سرانه ملی مصرف آرد عنوان کرد: علاوه بر جلوگیری از کاهش سهم آرد روستاییان خوزستان باید با راهکارهای کارشناسی نیز وضعیت توزیع آرد در استان ساماندهی بشود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مجوز خبازی به جز در موارد ناشی از فوت قابل واگذاری به غیر نیست، گفت: پخت نکردن یک تا ۲ ماهه هر خبازی باعث حذف آن واحد از چرخه توزیع آرد و همچنین ابطال مجوز آن خواهد شد.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان بیان کرد: لازم است تا در جلسه‌ای به صورت اختصاصی با حضور مسئولان سازمان جهاد کشاورزی و اتحادیه نانوایان با ارائه راهکارهای فنی از کاهش یارانه آرد استان جلوگیری شود.

فتوحی یادآور شد: از تعاون روستایی خوزستان به عنوان یکی از محل‌های خروجی آرد استان انتظار می‌رود که راهکارهای مناسب را برای جلوگیری از کم شدن سهمیه آرد استان ارائه دهد.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار