تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
کد خبر: ۲۵۷۶۲۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری خوزستان:
 رییس کل دادگستری خوزستان گفت: دفاع مقدس مجموعه‌ای از ارزش‌ها، باورها، اعتقادات و رفتارهایی بود که با اشاعه و ترویج این فرهنگ، می‌توان در همه عرصه‌های دشمن شناسی و دشمن‌ستیزی و محیط‌های خدمتگذاری به‌عنوان سپری محکم در برابر توطئه‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایستادگی کرد.

 علی دهقانی در یادواره شهدای حقوقی و ایثارگران دستگاه قضایی در استان، بیان کرد: دفاع مقدس، دوران عزت و اقتدار و تلاش برای رسیدن کشورمان به اوج تعالی بود.
وی افزود: مجاهدت‌ها، پایمردی‌های رزمندگان، حاصل اخلاق نیک، از خودگذشتگی‌ها و فداکاری‌های، عدالت‌خواهی و پرهیزکاری، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی، زمان‌شناسی، ایثار و مقاومت، ولایتمداری و اطاعت از فرامین ولی امر مسلمین بود و اعتقاد به این مولفه‌ها بود که ایثارگران عزیز توانستند این حماسه عظیم را خلق کنند.
دهقانی ادامه داد: امروز دفاع مقدس باید الگویی برای خدمتگذاری به مردم و سپر دفاعی مستحکمی در برابر کسانی که قصد دارند به نظام و ارزش‌های آن آسیب برسانند، باشد.
مقام عالی قضایی خوزستان با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای حقوقی استان در هشت سال دفاع مقدس، بیان کرد: امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به خیال خام خود مردم را تحریک می‌کنند که به ارزش‌های نظام ضربه وارد کنند اما مردم با بهره‌گیری از فرهنگ دفاع مقدس، مانع از دستیابی دشمنان به اهدافشان شدند.
وی گفت: اکنون همه می‌بینیم که دفاع مقدس به برکت خون شهیدان، الگویی برای نهضت‌های آزادی‌بخش در جهان و انگیزه‌ای برای مردم شریف کشور در عبور از مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... شده است.
در این آیین که به همت دادگستری خوزستان و ادارات و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در استان و با حضور آیات عظام موسوی جزایری، سید علی شفیعی و موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان، فرماندهان نظامی و انتظامی استان و جمعی از کارکنان دستگاه قضایی استان برگزار شد، از ایثارگران و خانواده‌های شهدا و ایثارگر دفاع مقدس در دستگاه قضایی استان تقدیر شد.
تشییع پیکر شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس، اجرای مداحی و نمایش از برنامه‌های جانبی این یادواره بود.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار