تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
کد خبر: ۲۵۷۵۲۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: برای شکست انحصار خودروسازان داخلی نیازمند واردات خودرو هستیم.
سید کریم حسینی گفت: باید انحصار خودروسازان داخلی شکسته شود و شرایطی که دولت برای نوع خودرو و نحوه واردات آن در نظر گرفته است، مورد قبول نمایندگان مجلس نیست و شرایط در نظر گرفته بازهم منجر به انحصار خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی می گوید: پس از اینکه مجلس مجوزی در خصوص واردات خودرو صادر کرد، دولت در این خصوص ابلاغیه انجام داد تا با شرایطی خاص نسبت به واردات خودرو اقدام شود.

به گفته او با توجه به شرایطی که دولت برای واردات خودرو در نظر گرفته، واردات به تعدادی شرکت خاص واگذار خواهد شد و این مساله اصلا صحیح نیست و آنچه که مد نظر مجلس بود را نیز محقق نمی‌کند، واردات خودرو آن هم به شکل محدود گره‌ای از مشکلات کشور در بحث خودرو را باز نخواهد کرد و اثرگذاری آن بسیار کم خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: هدف قانون گذار در خصوص صدور مجوز واردات خودرو این بود به اشخاص حقیقی اجازه واردات خودرو داده شود تا مردم بتوانند خودرو به داخل کشور وارد کنند و نیاز‌ها در این زمینه تامین و مشکلات مرتفع شود.

حسینی گفت: برای شکست انحصار خودروسازان داخلی نیازمند واردات خودرو هستیم. این کار به تعادل قیمت خودرو‌های داخلی نیز کمک شایانی می‌کند تا خودروسازان نتوانند هرچه می‌خواهند قیمت خودرو‌های بی کیفیت داخلی را بالا ببرند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: باید واردات خودرو هرچند محدود انجام شود تا حدودی بازار خودرو در داخل کشور سرو سامان بگیرد و شاهد حل مشکلات مردم در این زمینه باشیم
مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار