تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
کد خبر: ۲۵۷۴۷۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: در فصل پاییز علاوه بر خطر شیوع بیماری های تنفسی مثل کووید ۱۹ و آنفلوآنزا با خطر شیوع بیماری های واگیر روده ای با اولویت التور مواجه هستیم.

 دکتر پژمان بختیاری نیا چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال در سطح کشور و همچنین استان خوزستان مواردی از بیماری التور شناسایی شد که با هوشیاری و اقدام به موقع همکارانمان در مراکز بهداشت شهرستان ها، از گسترش آن در جامعه جلوگیری شده است.

وی افزود: انتظار داریم هم استانی های عزیز با رعایت توصیه های بهداشتی از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: آشامیدن آب سالم، مصرف مواد غذایی سالم، سالم سازی میوه و سبزیجات قبل از مصرف، استفاده از توالت بهداشتی و دفع فاضلاب و رعایت بهداشت فردی ضروری است.

وی خطاب به مردم افزود: اگر علائم مشکوکی همچون اسهال بروز کرد سریعا به نزدیک ترین مرکز جامع سلامت مراجعه کرده تا تحت نظر مراکز بهداشت اقدامات تشخیصی و درمانی لازم برای آنها انجام شود.

بختیاری نیا گفت: با توجه به بازگشایی مدارس در فصل پاییز، هر نوع تجمع، محیط را برای سرایت بیماری ها به ویژه تنفسی و روده ای آماده تر می کند بنابراین دانش آموزان و مسئولان مدارس باید اقدامات پیشگیرانه را در خصوص بیماری وبا انجام دهند.

بر اساس این گزارش در شهریور ماه ۲ بیمار مبتلا به التور در اهواز و کارون و یک بیمار بهبهانی در مرز شلمچه شناسایی شده و تحت درمان قرار گرفتند.

گفتنی است در حال حاضر تمام شهرستان های خوزستان در وضعیت آبی و زرد کرونایی قرار دارند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار