تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳
کد خبر: ۲۵۴۹۸۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه ای نسبت به افزایش رطوبت، رگبار، رعد و برق و گرد و خاک در برخی مناطق خوزستان تا اواسط هفته آینده هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

 بر اساس این اطلاعیه جریان جنوبی از فردا پنجشنبه تا روز دوشنبه هفته آینده سبب افزایش رطوبت و شرجی در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی خوزستان خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه همچنین به دلیل شاخص بالای ناپایداری از روز جمعه تا روز سه شنبه هفته آینده احتمال رگبار ، رعد و برق، تندباد لحظه ای و گرد و خاک همرفتی در بعد از ظهرها در مناطق شمال شرقی،شرقی و جنوب شرقی به ویژه در ارتفاعات وجود دارد.

به گفته مدیر کل هواشناسی خوزستان طی امروز به دلیل وزش باد در عراق نفوذ گرد و خاک در مناطق غربی، جنوب غربی و گاهی مرکزی استان خوزستان پیش بینی می شود. 

محمد سبزه زاری با اشاره به اینکه تا اوایل هفته آینده روند کاهش یک تا ۲ درجه ای دما در بیشتر نقاط استان پیش بینی می شود افزود: در ۲۴ ساعت گذشته شوش با ۵۰.۸ و ایذه با ۲۶.۴ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را داشتند و حداکثر دمای اهواز ۵۰.۷ و حداقل ۳۱.۱ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

 اداره کل هواشناسی خوزستان روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای نسبت به افزایش سرعت باد و وقوع گرد و غبار در خوزستان برای روز چهارشنبه هشدار سطح زرد اعلام کرد.

میزان غلظت گرد و غبار در آبادان و خرمشهر امروز چهارشنبه به بیش از ۹ برابر حد مجاز رسید.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار