تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱
کد خبر: ۲۵۴۸۱۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره


 مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با پیش بینی ورود ۱۱۰ هزار دانش آموز خوزستانی به پایه اول ابتدایی گفت: برقراری عدالت آموزشی و تحقق تعلیم و تربیت تحولی، مهمترین هدف اجرای طرح پژوه مهر در آموزش و پرورش خوزستان است.

مسعود حمیدی نژاد در نشست شورای آموزش و پرورش خوزستان گفت: پیش بینی آموزش و پرورش ورود ۱۱۰ هزار دانش آموز به پایه اول ابتدایی در مدارس استان است؛ البته تاکنون بالغ بر ۹۳ هزار و ۷۸۰ دانش آموز در مدارس استان ثبت نام شده‌اند و از این تعداد ۶۰ هزار نفر موفق به سپری کردن فرآیند سنجش سلامت شده‌اند.

او می‌گوید: پروژه مهر یکی از طرح‌های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان است که در راستای آماده سازی مدارس و همچنین ساماندهی نیروی انسانی و نیز آگاه سازی خانواده‌ها در ارتباط با برنامه‌های آموزش و پرورش هر ساله از ابتدای تیرماه آغاز می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان  با تاکید بر ضرورت مشارکت سایر دستگاه‌ها در بحث حمایت از آموزش و پرورش استان در حوزه بازگشایی مدارس ادامه داد: یکی از راهبرد‌های آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت عملکردی دستگاه‌های هم راستا در حوزه فرهنگی در کمک به آموزش و پرورش است.

آقای حمیدی نژاد گفت: تبسم مهر، کار جهادی و عدالت آموزشی” به عنوان شعار امسال طرح پروژه مهر در خوزستان تعیین شده است و مهمترین راهبرد در راستای اجرایی شدن این شعار تلاش برای تحقق نصیب برابر آموزشی بر مدار سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش خوزستان است.

او  با اشاره به اجرایی شدن طرح مدرسه تابستان در مدارس خوزستان گفت: حدود ۶۰ هزار دانش آموز ابتدایی در مدارس ابتدایی که دارای افت تحصیلی هستند زیرپوشش آموزش‌های تابستانه قرار دارند و البته انتظار ما استقبال بیشتر خانواده‌ها از این طرح رایگان در خوزستان است.
مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار