تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
کد خبر: ۲۵۴۸۱۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس مرکز بهداشت شهرستان شوش گفت: یک کودک در شهرستان شوش به علت واژگونی در سطل آب جان باخت.
 فیض‌الله دیناروند رئیس مرکز بهداشت شهرستان شوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: در سال گذشته سه کودک در شهرستان شوش قربانی بی‌احتیاطی والدین شدند و جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مراکز بهداشت هشدار به خانواده در راستای رعایت نکات ایمنی است، اضافه کرد: در سال گذشته یک کودک در این شهرستان در اثر مارگزیدگی و یک کودک دیگر به علت سقوط از پشت‌بام جان خود را از دست دادند.

 دیناروند همچنین با اشاره به خفگی کودک دوساله شوشی در سطل آب گفت: طی ماه‌های گذشته این کودک به قصد بازی یا از سر کنجکاوی به درون سطل آبی که برای جمع‌آوری آب کولرهای اسپیلت مورد استفاده قرار گرفته بود، خم شده و با سر وارد آن می‌شود.  

وی ادامه داد: نیمه‌تنه کودک وارد سطل آب می‌شود و این کودک دیگر نمی‌تواند از سطل خارج شود و بر اثر خفگی جان می‌سپارد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان شوش با بیان اینکه علت این سه مرگ با حضور کارشناسان بهداشت در کمیسیون‌های مربوطه مورد بررسی و علت‌یابی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: یکی از مصوبات این کمیسیون‌ها آگاهی‌بخشی به شهرواندن در خصوص رعایت مسائل ایمنی در منازل بود.

وی با اظهار تاسف از درگذشت این کودکان اظهار امیدواری کرد که با اطلاع‌رسانی این موضوع مراقبت خانواده‌ها از فرزندان خود افزایش پیدا کند.
مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار