تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۵
کد خبر: ۲۵۴۴۳۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آبادان با ابراز نگرانی از استقبال کم اهالی جنوب غرب خوزستان از واکسیناسیون کرونا گفت:تنها ۱۵ درصد از ساکنان شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان اقدام به تزریق دُز چهارم واکسن کرده‌اند.

عبدالله خانزاده  از شهروندانی که از آخرین تزریق واکسن کرونای آنها ۶ ماه گذشته است خواست برای تزریق دز یادآور خود اقدام کنند.

وی با تشریح آخرین وضعیت واکسیناسیون‌کرونا در این منطقه اظهار داشت:  ۷۶ درصد از ساکنان جنوب غرب خوزستان دُز اول واکسن را تزریق کرده‌اند ضمن اینکه ۴۰ درصد اقدام به تزریق دُز دوم و ۳۰ درصد نیز اقدام به تزریق دُز سوم کرده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: میزان استقبال از واکسن بخصوص دُزهای سوم و چهارم در شهرستانهای آبادان، خرمشهر و شادگان نسبت به دیگر مناطق کشور پایین است که نشانگر بی تفاوتی و ساده انگاری نسبت به کووید۱۹ در این منطقه است.

خانزاده بیان کرد: مراکز واکسیناسیون در آبادان، خرمشهر و شادگان فعال و آماده خدمات‌رسانی هستند و مردم برای قطع زنجیره کرونا باید اقدام به تزریق واکسن کنند.

وی گفت: هیچ بهانه‌ای برای واکسن نزدن وجود ندارد و با توجه به نزدیکی فصل پاییز و بازگشایی مدارس از شهروندان تقاضا می شود  هر چه سریعتر برای دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.

خانزاده از مردم خواست با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمع، مشارکت در واکسیناسیون و تکمیل نوبت‌های واکسن خود به ویژه دُز سوم و چهارم از ابتلای خود و اطرافیان به بیماری کووید-۱۹ پیشگیری کنند.

شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان زیر مجموعه خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان هستند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار