تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲
کد خبر: ۲۵۴۴۰۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش ۱۰ برابری مراجعان مبتلا به کرونا به بیمارستان‌های خوزستان نسبت به هفته اول موج جدید بیماری خبر داد.

دکتر حبیب حی‌بر  با اشاره به روند مراجعه بیماران سرپایی کووید به بیمارستان‌های خوزستان از آغاز موج تیرماه امسال تاکنون اظهار کرد: در هفته اول این موج، ۳ هزار و ۲۴۱ نفر و در هفته ششم (هفته گذشته) ۳۰ هزار و ۴۳۵ بیمار به بیمارستان‌های خوزستان مراجعه کردند بنابراین تعداد مراجعه‌کنندگان سرپایی حدود ۱۰ برابر شده است.

وی افزود: در این مدت تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید - ۱۹ در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های خوزستان از ۶۹ نفر به ۶۲۸ نفر رسیده است. تعداد موارد فوتی ناشی از کرونا در بیمارستان‌های خوزستان در هفته گذشته نیز ۲۹ نفر بوده است.

حی‌بر با اشاره به وضعیت بیماران اینتوبه در بیمارستان‌های خوزستان نیز گفت: در هفته اول یک بیمار اینتوبه و در هفته ششم ۲۹ بیمار اینتوبه در بیمارستان‌های خوزستان بستری بوده‌اند. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به وضعیت تخت‌های اختصاص داده شده به کووید - ۱۹ در خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر ۵۵ درصد از ۳۹۷ تخت عادی اختصاص داده شده به بیماران بزرگسال مبتلا به کووید - ۱۹ در بیمارستان‌های خوزستان اشغال شده‌اند. ۵۷ درصد از ۱۲۹ تخت ویژه اختصاص داده شده به بیماران بزرگسال مبتلا به کووید – ۱۹ در بیمارستان‌های خوزستان نیز اشغال هستند.

وی عنوان کرد: در بیمارستان کودکان ابوذر اهواز نیز ۳۰ تخت عادی و ۱۴ تخت ویژه به کودکان مبتلا به کووید - ۱۹ اختصاص داده شده است که ۹۰ درصد تخت‌های عادی و صددرصد تخت‌های ویژه اشغال هستند.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار