تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۵
کد خبر: ۲۵۲۶۳۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: همه تلاش خودمان را به‌کار خواهیم بست تا در مرز شلمچه و چذابه، همه ظرفیت‌ها را به میدان بیاوریم تا اربعینی باشکوه رقم خورده شود.
 حجت‌الاسلام موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان امروز در نخستین نشست مشترک مقامات ارشد ایرانی و عراقی مسئول در گذرگاه مرزی شلمچه، اظهارکرد: در تمام سالیانی که گذشت هرگز تاریخ به خود ندیده که اینگونه جمعیت‌های میلیونی برای زیارت اربعین حسینی به کشور عراق عزیمت کنند.

وی افزود: هیچ فردی در این اجتماع بزرگ، نمی‌تواند ادعا کند که ما این جمعیت را آورده‌ایم، بلکه این قلوب را خداوند بهم نزدیک کرده تا اینگونه اجتماع عظیمی رقم بخورد.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان عنوان کرد: از آن جهت که حادثه عاشورا بسترساز حکومت جهانی حضرت ولی‌الله اعظم (عج) هست، خداوند متعال قلب‌ها را در آستانه ظهور متوجه کربلای معلی کرده تا از طریق وجود مقدس حضرت سیدالشهداء(ع) این بستر ظهور فراهم شود.

وی گفت: در روایات داریم که «یک قدم در مسیر کربلا معادل ثواب یک حج‌ است»؛ همه ما که در این‌جا هستیم و همه مواکبی که در این مسیر قرار گرفتند باید توجه داشته باشند که اربعین ابا عبدالله الحسین(ع) باید به قدری با شکوه باشد که نگاه جهانی باید به آن اینگونه باشد که امت اسلامی خود را برای ظهور آماده می‌کند.

موسوی فرد تصریح کرد: این بسترسازی توفیق است، در کربلا حضور نداریم اما همین بسترسازی معادل قدم برداشتن در مسیر کربلا است.

وی با اشاره به اهمیت تسهیل در امور زوار به‌ویژه زوار اربعین حسینی، بیان کرد: همه تلاش خودمان را به‌کار خواهیم بست تا در مرز شلمچه و چذابه، همه ظرفیت‌ها را به میدان بیاوریم تا اربعین امسال هم با شکوه رقم خورده شود.

وی افزود: مقرر شد که کمیته‌های لازم در اسرع وقت تشکیل شوند. مسوولان کشور عراق هر کجا که ظرفیتی را اراده کنند در اختیار آن‌ها قرار خواهیم داد.

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار