تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۶
کد خبر: ۲۵۲۴۹۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: طرح ویژه کنترل تاخیر در مبدا و هنگام سفر ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر در راستای خدمات دهی مناسب به مسافران جاده‌ای از روز یکشنبه همزمان با سراسر کشور در پایانه‌های مسافری خوزستان آغاز شد.

محمد جولانژاد  بیان کرد: طرح ویژه کنترل تاخیر در مبدا و هنگام سفر ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر در چارچوب نظارت بر اجرای تبصره یک و۲ ماده ۶ ضوابط حمل و نقل مسافر و بند ۶ منشور حقوق مسافر در پایانه های عمومی و نیز اختصاصی شرکت‌های حمل و نقل در تمام استان ها اجرا می‌شود.
وی افزود: کنترل در مقصد ناوگان ورودی به هر استان و مستند سازی تخلفات تاخیرهای غیر معمول هنگام سفر و ارجاع با قید فوریت آن به استان مبدا حرکت، استفاده از سامانه "پلاک خوان" و "سپهتن" برای کنترل زمان سفر از مبدا تا مقصد از جمله مزایای این طرح برای مسافران است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان ادامه داد: استفاده از ظرفیت کلیه تشکل‌های صنفی خوزستان، اطلاع رسانی مسیرهای ارتباطی به مسافران برای انعکاس شکایات و پاسخگویی فوری به شکایات و نظرات دریافتی مسافران از مهمترین موارد اجرای این طرح است.
جولانژاد با بیان اینکه مسافران می‌توانند در صورت مشاهده تخلف از سوی رانندگان در مبدا و هنگام سفر مراتب را به سامانه ۱۴۱ اطلاع دهند، گفت: با تدوین و ابلاغ این دستورالعمل تاکید شده نظارت ها به طور مستمر و موثر استمرار پیدا خواهد کرد.

این طرح همزمان با سراسر کشور تا ۲۱ تیر در خوزستان ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا خوزستان دارای ۱۸۱ شرکت مسافربری و ۲۳ پایانه است که از این تعداد، ۲ پایانه در اهواز قرار دارد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار