تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۷
کد خبر: ۲۵۰۳۷۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

 رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: مقاوم سازی سازه و عدم فروریزش ساختمان مجاور از مسائل کلیدی آواربرداری ساختمان متروپل آبادان است.

 محمدحسن نامی شنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت:پس از ریزش قسمتی از ساختمان ۱۱ طبقه متروپل پنج کمیته کاری تشکیل شد که یکی از این  کمیته‌های فنی و مهندسی است که در ۹ گروه مثل سازه، ساختمان و نقشه بردار تشکیل شده است.

وی افزود:این کمیته نظارت دقیقی بر ساختمان جنب و مرکزی متروپل دارد که حرکت و سازه ریزش نکند زیرا زیرش مجدد کار امداد و نجات و آواربرداری را سخت می‌کند.

نامی گفت:همچنین حرکت ساختمان‌ها توسط گروه‌های نقشه برداری با سه دستگاه مجهز در حال کنترل و بررسی است و امروز شاهد حرکت سه سانتی متری ساختمان میانی به سمت شرق بودیم که مجبور شدیم عملیات آوار برداری را در دو محور شرقی را متوقف کنیم و پس از  مقاوم سازی طبقات زیرین کار را مجددا آغاز کردیم.

وی اظهار داشت:برابر دستور رییس جمهور تمام توان گروه‌ها به کار گرفته شدتا افرادی که در لایه‌ها زیرین ساختمان محبوس بودن نجات دهیم که این کار از روز اول از یک جبهه کاری آغاز و به ترتیب تعداد محور عمل کننده را افزایش

دادیم  و تا آخر امشب این محورها به ۶ مسیر افزایش می‌بابد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت:به نظر می‌رسد با سرعتی که  از امروز در روند کار ایجاد شده شاید تا ظهر فردا بتوانیم به تعداد دیگری از جانباختگان که در فروشگاه‌های هم کف هستند دسترسی پیدا کنیم.

بخش‌هایی از برج دوقلوی در دست ساخت متروپل آبادان ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه روز دوشنبه دوم خرداد ۱۴۰۱ دچار ریزش شد.

از زمان ریزش این سازه تاکنون ماموران امدادی با تمام تجهیزات همچنان در حال جست و جو و آواربرداری هستند.

آمار جانباختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان با پیدا شدن یک جسد دیگر از زیر آوار امروز  به ۲۹ نفر رسید.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار