تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
کد خبر: ۲۵۰۳۶۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیرعامل جدید سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: تمامی ارکان داخلی این سازمان به منظور تحقق شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرینی به کار گرفته می‌شود.

پیام برزگر در آیین تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهارداشت: با تلاش‌هایی که صورت گرفته، این سازمان از زیرساخت‌های مطلوبی برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برخوردار است که همواره باید این زیرساخت‌ها در قالب اولویت‌ها و برنامه‌های کاری به مرحله بهره‌بردای برسند.

وی با بیان اینکه شعار سال ۱۴۰۱ به عنوان یک اولویت جدی در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی محسوب می‌شود، افزود: در این زمینه از همه ارکان و واحدهای مستقر در منطقه خواسته می شود تا در این راستا گام‌های موثری بردارند.

مدیرعامل جدید سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ادامه‌داد: یکی از وظایف مهم این سازمان، حمایت، پشتیبانی و ایجاد تسهیلات مورد نیاز برای تولید است و در این حوزه توجه به صنایع پایین دستی، میان دستی و بالادستی ضروری است.

برزگر اضافه‌کرد: یکی از مسئولیت‌های سازمان منطقه ویژه پتروشیمی به عنوان یک دستگاه حاکمیتی، توسعه همکاری های خود با شرکت‌های دانش بنیان است تا فرصت‌های شغلی پایدار در منطقه ایجاد شوند.

وی با بیان اینکه برخی از واحدهای تولیدی مستقر در منطقه با مشکلات مختلفی روبرو هستند که امکان رفع آنها و یا ایجاد بهره‌وری بیشتر این شرکت‌ها با بکارگیری ظرفیت دانش بنیان‌ها امکان پذیر می‌شود، افزود: توانمندی‌های موجود قطعا با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان افزایش خواهد یافت و منجر به بهبود عملکرد و بهره‌وری مطلوب می‌شود.

وی بر شناسایی هرچه بیشتر "پتانسیل‌های خطر و ریسک‌های موجود" در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تاکیدکرد و گفت: علاوه بر این نیز، توسعه مسئولیت‌های اجتماعی پتروشیمی در منطقه نیز موضوعی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

مشارکت منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در آواربرداری ساختمان متروپل آبادان

برزگر در بخش دیگری از سخنان خود به حضور روز گذشته معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در محل حادثه متروپل آبادان اشاره کرد و گفت: روز گذشته، با هماهنگی های بین بخشی صورت گرفت، در راستای تسهیل امر آوربرداری این ساختمان، ماموریت های جدیدی به سازمان منطقه ویژه پتروشیمی واگذار شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر، بخش‌های مختلف از وزارت نفت از جمله سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در آواربرداری ساختمان متروپل همکاری دارند.

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: در ساعات اولیه این حادثه، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در زمینه امدادرسانی و آواربرداری حضور پر رنگی داشته است که همواره تا پایان عملیات مدیریت بحران این حادثه به همکاری‌ها ادامه خواهیم داد.

وی اضافه کرد: ظرفیت های موجود منطقه همواره برابر با درخواست های مورد نیاز در اختیار مدیریت بحران حادثه متروپل قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تاکیدکرد: حضور شبانه روزی وزیر کشور و بر عهده گرفتن فرماندهی مدیریت بحران ساختمان متروپل، تعهد دولت برای سرعت بخشیدن در رفع مشکلات را نشان می‌دهد.

 ۳۰ درصد تولیدات پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر انجام می‌شود که در توسعه اقتصادی کشور نقش تاثیرگذاری دارد.

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در محدوده‌ای به وسعت حدود دو هزار و ۸۵۰ هکتار در جنوب غربی ایران و در ساحل خلیج فارس، واقع در بندر امام خمینی (ره) شهرستان بندر ماهشهر، قرار گرفته شده است.

از نظر موقعیت جغرافیایی، منطقه از طریق بندر امام خمینی (ره) و از آبراه خور موسی به آب‌های آزاد بین‌المللی و از طریق راه‌آهن سراسری به ترکیه، اروپا و آسیای مرکزی دسترسی دارد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار