تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
کد خبر: ۲۴۱۷۷۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 نماینده مردم شوشتر در مجلس گفت: سازه‌های آبی شوشتر به عنوان میراث ملی نیاز به توجه کشوری دارد که در جهت مرمت و بازسازی دیوارهای این سازه‌های وزیر نیرو دستور تامین اعتبار داد.

سهراب گیلانی  با اعلام خبر تامین اعتبار طرح مرمت دیواره‌های سازه‌های آبی شوشتر با دستور وزیر اظهار داشت: به جهت طرح و بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی و طرح‌های توسعه شهرستان شوشتر و گتوند به همراه فرماندار شهرستان دیداری با وزیر نیرو در دفتر کاری وی داشتیم.

وی افزود: در این دیدار برخی از مسائل مهم شهرستان شوشتر و گتوند طرح و بررسی شد و در مورد ورود وزارت نیرو جهت انجام و تامین اعتبار برخی از طرح‌های توسعه دو شهرستان شوشتر و گتوند تصمیم‌گیری شد.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر نیرو در این نشست ضمن  تاکید بر اجرای سریع‌تر مصوبات وزارت نیرو درسال 1397 و سفر اخیر معاونان وزارت نیرو و مدیران کل تابعه این وزارتخانه به شوشتر و گتوند، جهت تسریع در اجرای این امور دستورات ویژه‌ای صادر کرد.

وی در ادامه در مورد سد گتوند گفت: وزیر نیرو جهت تجهیز نیروگاه برق آبی، سد گتوند و همچنین تامین نیازهای لجستیکی و پشتیبانی هر دو سد شهرستان دستور داد.

گیلانی در مورد بومی‌گزینی کارکنان سد گتوند از مردم شهرستان گتوند و شوشتر نیز ادامه داد: در زمینه اولویت قراردادن جوانان بیکار بومی شوشتر و گتوند در مورد اجرای طرح‌های وزارت نیرو در حوزه این دو شهرستان نیز در حضور وزیر نیرو مسائلی طرح شد که وزیر در زمینه بومی گزینی در این طرح‌ها دستور داد.

وی همچنین در مورد اصلاح شبکه آب شرب شهرستان شوشتر نیز گفت: در حضور وزیر نیرو در این زمینه لزوم تعویض خطوط فرسوده شبکه آب شرب شهرستان شوشتر و گتوند مسائلی طرح شد که وزارت نیرو متعهد شد در مورد این موضوع اعتبارات لازم و مصالح و تجهیزات مورد نیاز را تامین کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سازه‌های آبی شوشتر به دلیل بی‌توجهی مسئولان پیشین دچار مسائلی شده است، اذعان داشت: در این جلسه آخرین وضعیت سازه‌های آبی شوشتر بررسی شد که یکی از مهمترین مسائل پیش روی این بناهای تاریخی، ریزش و فرسودگی دیواره‌های سازه‌ها است که وزارت نیرو متعهد شد اعتبارات لازم برای مرمت این موضوع و دیگر مسائل این بناها را تامین کند.

وی در انتها افزود: برخی دیگر از طرح‌های عمرانی نیمه تمام وزارت نیرو در شهرستان شوشتر و گتوند نیز بررسی شد که وزیر نیرو در خصوص تامین اعتبار و تجهیزات این طرح‌ها شامل تامین آب شرب برخی مناطق مانند روستای شاخه گرگر و روستای مدرس و همچنین تامین برق و روشنایی مناطق روستایی در حاشیه دو شهرستان دستورات لازم را صادر کرد.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار