تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸
کد خبر: ۲۴۱۵۱۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی تا اواسط وقت فردا سه‌شنبه در استان تداوم دارد گفت: موج سرما نیز وارد خوزستان می‌شود.

 محمد سبزه زاری بیان کرد: بررسی نقشه‌های پیش یابی تا اواسط وقت فردا فعالیت سامانه بارشی را بر روی منطقه نشان می‌دهد که به تناوب سبب رگبارباران همراه با رعد وبرق، وزش باد متوسط گاهی شدید به ویژه در مناطق شمال، شمال شرق و شرق خوزستان و در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد شد.

وی افزود: همچنین تا اواخر هفته به دلیل سردی هوا و رطوبت مناسب، وقوع پدیده مه به ویژه در مناطق جنوبی ، غربی و مرکزی خوزستان پیش‌بینی می‌شود. 

سبزه زاری ادامه داد: به دلیل ریزش هوای سرد عرض‌های شمالی به ویژه از فردا تا اوایل هفته آینده روند کاهش دما در خوزستان مورد انتظار است لذا از فردا صبح به بعد کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما و احتمال یخ زدگی سطح زمین در بیشتر نقاط استان وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته آغاجاری با ۲۰.۸ و ایذه با ۲ درجه سانتیگراد بالاترین و پایین ترین دما را در خوزستان داشتند. حداکثر دمای اهواز در این مدت ۲۰.۴ و حداقل ۵.۷ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به بارندگی، پدیده مه و کاهش دما در استان هشدار صادر کرده بود.

بیشترین میزان بارندگی از ۲۱ تا ۲۵ دی در ایستگاه پل تنگ (مرز خوزستان و لرستان) با ۱۶۶ میلیمتر بارش ثبت شده است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار