تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
کد خبر: ۲۳۷۳۰۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 شهردار کارون گفت: براثر سرقت برخی قطعات فلزی پل ششم اهواز توسط سارقان، ایمنی پل کاهش پیدا کرده که با توجه به اهمیت حفظ جان مردم، از ۹ آذر این پل مسدود خواهد شد.

سید سعید باب‌المراد با اعلام خبر مسدود شدن پل فولاد اهواز از روز سه‌شنبه، اظهار داشت: در طی چند روز گذشته گزارش‌هایی مبنی بر سرقت برخی قطعات فلزی پل ششم اهواز و در واقع بادگیرهای این پل به شهرداری اعلام شده است.

وی افزود: با ورود تیم مهندسی و مشاوره کارشناسی برای ارزیابی دقیق از وضعیت پل، سرقت برخی قطعات فلزی پل و باد بندهای پل سبب بروز خطرهایی برای عابرین از پل شده است که برای جلوگیری از بروز حادثه ناگوار، مسدود شدن پل تا رفع مشکل در شورای عالی ترافیک استان مطرح شد.

شهردار شهرستان کارون تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین عملکرد این پل جهت تردد خودروهای سنگین صنایع فولاد استان و لوله سازی اهواز است، ترمیم و ایمن سازی پل برعهده این دو مجموعه محول شد است.

باب المراد با بیان اینکه این پل از روز سه‌شنبه مسدود خواهد شد، بیان داشت: با نظر شورای عالی ترافیک استان خوزستان، این پل از روز سه‌شنبه 9 آذرماه مسدود خواهد بود و مسیرهای جایگزین برای تردد خودروهای سنگین به زودی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی استان اعلام خواهد شد.

وی در خصوص زمانبندی تعمیر پل گفت: ترمیم پل برعهده شرکت فولاد خوزستان است که این شرکت برای تامین منابع مالی مورد نیاز هنوز زمانی را مشخص نکرده است، لذا تصمیم به مسدود شدن پل برای جلوگیری از بروز خسارات به مردم تا زمان تامین منابع مالی گرفته شد.

شهردار شهرستان کارون در خصوص میزان خسارات به پل اذعان داشت: براساس برآورد شرکت مهندسی و مشاوره‌ای پل ششم اهواز، میزان خسارات به حدود 4 میلیارد تومان بوده است که امیدواریم پس از تامین منابع مالی کار ترمیم پل آغاز شود.


مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار