تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
کد خبر: ۲۳۴۲۶۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 صنعت چاپ و تبلیغات اصول و پیچیدگی خاص خود را دارد. برخی افراد با سال ها فعالیت در این صنعت، به دانش و تجربه مناسبی دست می یابند. برخی دیگر تحصیلات تخصصی در این زمینه دارند. از آنجایی که این صنعت با عموم مردم سروکار دارد، اغلب افراد می کوشند تا اطلاعات جامع و عمومی در خصوص بخش های مختلف این صنعت بدست آورند. کوثر پرینت به شما کمک می کند تا اطلاعات خود را در خصوص این صنعت افزایش دهید. در این مقاله به مواردی پرداخته ایم که اهمیت زیادی دارند اما کمتر مورد توجه عموم قرار می گیرند.


اطلاعات مهمی که باید در خصوص صنعت چاپ و تبلیغات بدانید

محدودیت های چاپ افست چیست؟

چاپ افست به دلیل مزایای زیادی که دارد، در صنعت چاپ و تبلیغات جایگاه ویژه ای دارد. این نوع چاپ به دلیل کیفیت بالای چاپ و قیمت مقرون به صرفه در تیراژ بالا، بسیار مورد توجه است. بر خلاف چاپ دیجیتالی، هیچ محدودیتی در انتخاب کاغذ برای این نوع چاپ وجود ندارد. در کنار مزیت های متعدد که برای این نوع چاپ گفته می شود، چاپ افست محدودیت هایی نیز دارد. آشنایی با این محدودیت ها می تواند در تصمیم گیری ها اهمیت زیادی داشته باشد. این محدودیت ها عبارتند از:

-مدت زمان لازم برای آماده سازی زینک

با توجه به نوع و اساس چاپ در چاپ افست، پس از ارائه محتوا توسط شما به چاپخانه، لازم است تا زینک های مربوط به محتوا ساخته شوند. بنابراین قابل پیش بینی است که فرایند چاپ طولانی باشد.

-مقرون به صرفه نبودن چاپ در تعداد پایین

به هر دلیلی ممکن است نیاز به چاپ تعداد پایین از محتوای مورد نظر خود داشته باشید و بخواهید که چاپ با کیفیت چاپ افست انجام شود. باید بدانید که این نوع چاپ برای چاپ تعداد پایین اصلا مقرون به صرفه نیست.

- دشواری تنظیمات

چاپ افست از جمله خدمات صنعت چاپ و تبلیغات است که نیاز زیادی به تجربه و تخصص برای انجام انواع تنظیمات دارد. به همین دلیل ضمن این که لازم است برای دریافت خدمات با کیفیت به مراکز تخصصی و با تجربه مراجعه کنید باید احتمای خطای انسانی را در این نوع چاپ در نظر داشته باشید.