تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
کد خبر: ۲۳۴۲۴۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از ادامه خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان از زلزله در اندیکا خبر داد.

دکتر علی خدادادی با اشاره به فعالیت‌های امدادی تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مناطق روستایی آسیب‌دیده از زلزله اظهار کرد: تاکنون به ۷ هزار و ۴۱۰ آسیب‌دیده از این زمین‌لرزه، امدادرسانی شده و اقلام زیستی و بسته‌های غذایی و بهداشتی در اختیارشان قرار گرفته است.

 وی افزود: خدمت‌رسانی‌های این جمعیت در سه مرحله عملیات‌های امداد و نجات و امدادرسانی اولیه، ارائه خدمات حمایتی و هدایت حرکت‌های جهادی با بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی و فعالیت‌های فرهنگی و حمایت‌های روانی قابل تعریف است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در زمینه عملیات‌های امدادرسانی اولیه در سه قالب توزیع اقلام زیستی نظیر چادر اسکان و بشکه‌های نگهداری آب و بسته‌های غذایی شامل برنج، حبوبات، کنسروجات، چای، قند و شکر و اقلام بهداشتی از جمله صابون، پودر لباسشویی و دیگر اقلام بهداشتی اقدام لازم صورت گرفته است.

وی افزود: در مرحله‌های بعدی خدمت‌رسانی، تیم حمایت‌های روانی به منظور آرامش‌بخشی و التیام روحی افراد آسیب‌دیده، در منطقه حضور یافته و خدماتی شامل مشاوره به بزرگسالان، بازی درمانی برای کودکان و خردسالان و شناسایی کودکان و خانواده‌هایی که دچار آسیب بیشتری شده‌اند، ارائه شد که به افزایش روحیه ساکنین این مناطق کمک شد.

خدادادی گفت: خانه‌های هلال علاوه بر نقش‌های پیشگیرانه در مناطق مختلف شهری و روستایی، با ارائه آموزش‌های امدادی و آمادگی در برابر مخاطرات که سبب کاهش خطرپذیری می‌شود و جامعه را تاب‌آور می‌کند، در ارزیابی سریع هنگام بروز حوادث و توزیع عادلانه کمک‌های مردمی توسط اهالی آموزش‌دیده همان محلات نقشی بسیار پر رنگ و جایگاه ویژه‌ای دارند لذا افزایش بیش از پیش خانه‌های هلال از طریق برگزاری جلسات هماهنگی و پیگیری‌های مستمر با بخشداران و دهیاران در حال انجام است.

وی با اشاره به فعالیت‌ها در حوزه تسهیل‌گری و جلب مشارکت های مردمی نیز گفت: اقدام‌هایی از سوی این جمعیت به عمل آمده که پویش همدلی و مهربانی یکی از این برنامه‌ها است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با دعوت از هم‌میهنان برای سهیم شدن در حمایت از آسیب‌دیدگان زلزله اندیکا، بیان کرد: جمعیت هلال احمر استان خوزستان آماده دریافت کمک‌های مردمی و رساندن امانت مردم به دستان صاحبان‌شان است. از طریق کد   #۶۱۱۱۲ و یا واریز مبالغ اهدایی به شماره کارت ۹۹۹۶-۹۹۹۹-۳۳۷۹-۶۱۰۴  می‌توان در پویش همدلی و مهربانی که ویژه جمع‌آوری کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان اندیکا است، مشارکت کرد.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار