تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵
کد خبر: ۲۳۴۱۱۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

  رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان از راه‌اندازی اورژانس هوایی در منطقه تحت پوشش این دانشگاه با همکاری فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر سید نادر نقیبی در حاشیه بازدید از محل پیشنهادی ساخت هلی‌پد پایگاه اورژانس هوایی و محل جانمایی پایگاه اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی آبادان در فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی اظهار کرد: وجود اورژانس هوایی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن دقت شود چرا که نقش بسیار موثر و مهمی در نجات جان بیماران به خصوص بیمارانی دارد که در روستاهای با مسافت زیاد و صعب العبور زندگی می‌کنند و با استفاده از این امکان می‌توان جان بسیاری از بیمارانی که به دلیل مشکلات جاده‌ای و اتلاف وقت از دست می‌روند را نجات داد.

  وی افزود: امروز اهمیت خدمات پزشکی اورژانس هوایی در مدیریت زمان در حوادث و انتقال مصدومان به مراکز درمانی بیش از پیش روشن شده است و در مواردی که فاصله بین محل حادثه و مراکز درمانی زیاد است و یا اینکه زمان نقش کلیدی در درمان بیمار دارد، انتقال هوایی بیماران به مراکز درمانی بهترین راه نجات جان آن‌ها است. آمبولانس هوایی در مقایسه با نوع زمینی شعاع عملیاتی گسترده‌تری دارد و می‌تواند در زمان بسیار کوتاهی دارو، تجهیزات و کادر پزشکی را به نقاط دور دست و صعب‌العبور اعزام کند یا بیماران را به مراکز درمانی مجهز انتقال دهد که باید به این موضوع به دید فرصت نگاه شود.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: انتقال مادران باردار پرخطر، رساندن اعضای پیوندی، انتقال بیماران کد ۲۴۷ سکته قلبی و کد ۷۲۴ سکته مغزی و سوختگی به وسیله بالگرد اورژانس ۱۱۵بخشی از خدمت‌رسانی‌های اورژانس هوایی است.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشکی آبادان، مجوز راه‌اندازی اورژانس هوایی در آبادان از سازمان اورژانس کشور اخذ شده که در آینده‌ای نه چندان دور با همکاری فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان راه‌اندازی می‌شود.


مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار