تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶
کد خبر: ۲۳۳۷۷۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  خردادماه امسال قرار بود از پروژه میدان دانشگاه شهید چمران اهواز بهره‌برداری شود اما مسوولان شهرداری اهواز با عدم پرداخت به موقع مطالبات پروژه منجر به تعطیلی آن شدند.
بزرگترین پروژه شهری اهواز تعطیل شد

 پیمانکار پروژه تقاطع چندسطحی میدان دانشگاه شهید چمران اهواز امروز نامه تعطیلی کارگاه را زد تا عملا این پروژه هم تعطیل شود.

سال گذشته  عملیات اجرایی پروژه تقاطع چندسطحی میدان دانشگاه شهید چمران اهواز و میدان جمهوری با اعتبار 382 میلیارد تومان به عنوان  بزرگترین پروژه‌های شهری با همکاری  قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در اهواز آغاز شد.

هدف از بهره‌برداری دو پروژه میدان دانشگاه و میدان جمهوری:1- تسهیل عبور و مرور2-کاهش زمان سفرهای شهری 3-کاهش مصرف سوخت4- استفاده بهینه از پل‌های روی رودخانه از جمله پل پنجم5- بهبود خدمات‌رسانی به محلات کم برخوردار مانند لشکر آباد و شیلنگ آباد در پروژه میدان دانشگاه و محله آخر آسفالت در میدان جمهوری 6- ایجاد ارتباط موثر میان شمال و جنوب غربی اهواز در میدان دانشگاه 7- فعال شدن کریدر شمال جنوب اهواز از شوشتر تا آبادان (تقاطع غیر همسطح میدان جمهوری) بود.

پروژه میدان جمهوری به دلیل وجود معارض دکل‌های برق از ابتدا شروع نشد و همچنان درگیر رفع معارض است.

پروژه تقاطع چندسطحی میدان دانشگاه شهید چمران اهواز برای ۲۵۰ نفر به طور مستقیم و ۵۰۰ نفر به طور غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده بود با تعطیلی پروژه این افراد نیز بیکار شدند.

هر چند  فارس چندی پیش با انتشار گزارشی در این خصوص هشدار داده  اما رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری  شورای شهر اهواز منکر تعطیلی پروژه شد و مدعی تکمیل یک فاز تقاطع میدان دانشگاه اهواز تا پایان سال شد 

عدم توجه شورای شهر و شهرداری اهواز برای تکمیل این دو پروژه عمرانی بزرگ شهری جای سوال دارد مشخص نیست تا کی اهوازی ها باید با رفتن به شهرهای دیگر کشور طعم تلخ عقب ماندگی اهواز را بچشند.

پروژه متروی اهواز هم جزو طرح‌های ناکامی است که طی 16 سال اخیر مثل خار در چشم و تیغ در گلو برای اهوازی‌هاست و شهروندان اهوازی تاکنون رنگ مترو را به چشم ندیده‌اند.

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار