تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
کد خبر: ۲۲۴۱۱۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت با بیان اینکه فکرش را نمی‌کرده است این تیم از صدر جدول لیگ برتر به رده دوازدهم برسد، گفت: دعوت نشدن طالب ریکانی به تیم ملی بیشترین لطمه را به این بازیکن زد.
 تیم فوتبال صنعت نفت در حالی نیم فصل نخست لیگ برتر را به پایان رساند که حتی صدرنشینی را هم تجربه کرد ولی با شروع نیم فصل دوم روند نزولی را در پیش گرفت و در حال حاضر تا رده دوازدهم جدول سقوط کرده است. این اتفاق با افت محسوس عملکرد طالب ریکانی کاپیتان نفتی‌ها همزمان بود؛ بازیکنی که در نقل و انتقالات زمستانی از تیم استقلال تهران هم پیشنهاد داشت اما در نهایت در آبادان ماندنی شد.

مهر برای بررسی دلایل افت تیم صنعت نفت با سیروس پورموسوی سرمربی صنعت نفت گفتگو کرده است که مشروح این گفتگو در ادامه می‌آید:

* خبرگزاری مهر - برنامه صنعت نفت در مدت زمان تعطیلی لیگ چیست؟

- سیروس پورموسوی: اردوی دو هفته‌ای را در تهران برگزار می‌کنیم که این اردو از روز یکشنبه آغاز شده است. برای اینکه از شرایط مسابقه دور نشویم، با دو یا سه تیم لیگ برتری بازی تدارکاتی خواهیم داشت. یکی از این تیم‌ها سپاهان است که روز پانزدهم (تیر) با آنها روبرو می‌شویم.

«اسکوچیچ» به صنعت نفت بی مهری کرد/ تیم ملی به ریکانی لطمه زد

* چرا صنعت نفت در نیم فصل دوم تا این اندازه افت کرد و نتوانست نتایج خوب نیم فصل نخست را تکرار کند؟

- پیش بینی می‌کردیم که اگر تیم در نقل و انتقالات زمستانی تقویت نشود، به مشکل می‌خوریم. تیم ما ابتدای فصل هم مشکل داشت. ۱۰-۱۱ هفته ابتدایی لیگ بسیار فشرده بود و مصدومیت‌های زیاد بازیکنان، گریبان‌گیر شد. امیدمان به این بود که در نیم فصل بازیکن بگیریم که آن هم نشد. بازی آخر با استقلال را در غیاب پنج بازیکن مصدوم برگزار کردیم. خدا را شکر این تعطیلات لیگ از راه رسید تا بعضی از بازیکنان مصدوم فرصت بازگشت داشته باشند. البته چند بازیکن هم رباط صلیبی پاره کرده‌اند و دیگر به این فصل نمی رسند.

* رباط پای کدام بازیکنان پاره شده است؟

- اهل شاخه، زبیدی و زهیوی بازیکنانی هستند که این فصل را از دست داده‌اند.

* در یک مقطع حتی صنعت نفت صدرنشین لیگ برتر هم شد. تصورش را می‌کردید با این مشکلات تا رده دوازدهم سقوط کنید؟

- اصلاً فکرش را هم نمی‌کردیم. امید داشتیم جزو تیم‌های مدعی باشیم و یا حداقل در میانه جدول قرار بگیریم. الان هفت بازی باقی مانده است و امیدمان زیاد است. اشتباهات داوری به ما خیلی لطمه زد بخصوص در بازی با استقلال. طبق اعلام یکی از برنامه‌های صداوسیما، ۶ یا ۷ امتیاز از صنعت نفت به خاطر اشتباهات داوری گرفته شد و ما بیشترین ضربه را از این اشتباهات خوردیم.

* شاید برای خیلی‌ها این سئوال ایجاد شده باشد که چرا طالب ریکانی کاپیتان صنعت نفت در نیم فصل دوم به یکباره افت کرد و از آن بازیکن آماده در نیم فصل اول فاصله گرفت؟

- طبیعی بود که طالب زیر فشارها اذیت می‌شود. او پیشنهاداتی داشت. به علاوه، کاپیتان تیم بود و باید مشکلات تیم را به باشگاه منتقل می‌کرد. تمرکز این بازیکن بر هم خورده بود بخصوص در بحث پیشنهاداتی که وجود داشت. در تیم‌هایی که پول وجود ندارد، انگیزه پوشیدن پیراهن تیم ملی و دعوت به این تیم به بازیکن کمک می‌کند اما وقتی حتی صنعت نفت صدرنشین جدول بود و طالب عملکردی عالی داشت، بازهم به تیم ملی دعوت نشد. این مسئله بیشترین لطمه را به او زد. طالب انتظار داشت به تیم ملی دعوت شود بخصوص اینکه بعضی از بازیکنانی که به این تیم دعوت شدند یا جزو نفرات اصلی باشگاه خود نبودند و یا تیمشان انتهای جدول بود.

«اسکوچیچ» به صنعت نفت بی مهری کرد/ تیم ملی به ریکانی لطمه زد
طالب ریکانی

* دلیل این امر می‌تواند شناخت «دراگان اسکوچیچ» سرمربی تیم ملی از طالب ریکانی به واسطه کار کردن در این تیم در فصل گذشته بوده باشد؟

- زمانی که اسکوچیچ در صنعت نفت بود از طالب استفاده نمی‌کرد. آن طالب فصل گذشته با این طالب فرق می‌کند. ما این بازیکن را یک خط جلوتر آوردیم و جزو نفرات موثر تیم و لیگ برتر بود.

* آیا با اسکوچیچ در این مورد صحبت داشتید؟

- الان نزدیک بازی تیم ملی هستیم و شاید نباید به این مباحث اشاره کرد. اسکوچیچ زمانی که در صنعت نفت بود به این باشگاه بی مهری کرد. برای بحث نحوه جدایی اش از صنعت نفت هم گلایه مند بود. شاید به خاطر همین بود که با بعضی از مربیان لیگ حتی دو یا سه جلسه برگزار کرد اما با ما هیچ جلسه‌ای نداشت. در حالی که وقتی من سال گذشته در تیم پارس جنوبی بودم، اسکوچیچ جلساتی برگزار می‌کرد. اسکوچیچ باید فارغ از مباحث مدیریتی که در صنعت نفت برایش رخ داده بود، با ما مهربان‌تر برخورد می‌کرد. گلایه ما از اسکوچیچ همین است وگرنه انتخاب لیست تیم ملی سلیقه‌ای است.

* آیا با شرایطی که در صنعت نفت تجربه کردید، از قطع همکاری با تیم جوانان و بازگشت به کار در رده باشگاهی پشیمان نیستید؟

- خیر، خیلی خوشحالم که با یک تیم ملی کار کردم. از آن تیمی که ما زیر نظر داشتیم حدود ۱۸ بازیکن در لیگ برتر و لیگ دسته اول بازی می‌کنند. همان موقع گفته بودم نسل جدیدی را به فوتبال معرفی می‌کنم. این بازیکنانی که گفتم در تیم‌های صنعت نفت، نفت مسجد سلیمان، شاهین بوشهر، ملوان و سایر باشگاه‌ها بازی می‌کنند. زمان جدایی ام از تیم جوانان بحث این بود که به تیم‌های پایه توجه نمی‌شود. باید برای رده‌های پایه برنامه ریزی کرد.

* این روزها تیم ملی ایران خودش را آماده دیدارهای انتخابی جام جهانی می‌کند در حالی که مسابقه دوستانه نداشته است. آیا این مسئله می‌تواند به تیم ملی ضربه بزند؟

- یادم می‌آید وقتی «کارلوس کی روش» هم در تیم ملی بود، اعتقاد زیادی به بازی دوستانه نداشت ولی به نظر من، این بازی‌ها مهم است. اگر یک یا دو مسابقه تدارکاتی انجام می‌دادیم خوب بود.

* تیم ملی ایران می‌تواند به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی و همچنین به جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا صعود کند؟

- کار سختی است اما دور از دسترس نیست. تدارکات خوبی برای تیم ملی دیده نشد ولی با پتانسیلی که خود ملی پوشان دارند، به صعود امیدواریم.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار