تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
کد خبر: ۲۲۱۳۵۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: به جز لیگ یک، سه پیشنهاد لیگ برتری از هفته ششم تا نوزدهم لیگ برتر داشته ام که این پیشنهادات، افتخاری برای مربیان خوزستانی و فوتبال استان است.
 سیداکبر پورموسوی   در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، اظهارکرد: در تعطیلات اجباری، تمرینات خوبی را پشت سر گذرانده ایم اما واقعیت این است که در این مدت، یک چشم بازیکنانم به حساب هایشان و یک چشم‌شان هم به تمرینات تیم است. بازیکنانم علی رغم این که زمان زیادی در انتظار پول و گرفتن حق و حقوق شان هستند اما هیچ زمانی کم کاری نکرده اند که از آن ها تشکر می کنم. واقعیت این است که باتوجه به این که مبلغ قرارداد بازیکنانم کم است، انتظار داشتند که پول شان را به موقع یا حداقل با تاخیر کم دریافت کنند که متاسفانه به ما قول این هفته و آن هفته را می دهند که بیشتر از این موضوع گله مند بوده و هستیم

در خوزستان مرغ همسایه غاز است

وی درباره این که چرا همیشه هدایت تیم هایی را پذیرفته که با مشکلات مالی فراوان مواجه بوده اند؟ گفت: من همیشه گفته ام در خوزستان "مرغ همسایه غاز است" و هر وقت تیم هایمان به مشکل برخورد کرده اند، گفته اند مربی بومی بیاوریم تا هزینه ها کاهش پیدا کند اما واقعیت این است که وقتی شرایط تیم ها خوب باشد، باشگاه های خوزستانی به مربیان غیربومی توجه دارند. ما در خوزستان مهمان نوازتریم و تلاش می کنیم که شرایط لازم برای مربیان غیربومی فراهم شود. ما هم آنچنان لابی نداریم که به تیم هایی برویم که از نظر مالی و امکاناتی بهترین باشند. به هر حال از آن جا که همیشه سعی کرده ام به فوتبال خوزستان خدمت کنم، تیم های استان را انتخاب می‌کنم.

تعدادی از بازیکنانم بیش از توان‌شان کار می‌کنند

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: وقتی هدایت نفت آبادان را هم پذیرفتم صحبتم با باشگاه این بود که تعامل داشته باشیم و برای همین نیز تا به امروز سعی کردیم، نه علیه کسی جبهه بگیریم، نه اعتصاب کنیم و نه تمرینات را تعطیل کنیم اما از آن طرف گله مندی مان را نسبت به آن هایی که قول حمایت و کمک داده بودند اما کاری نکردند، می کنیم. بزرگترین ضربه ای که ما خوردیم این بود که ابتدای فصل و در نقل و انتقالات زمستانه به خاطر مشکلات مالی آن طور که می خواستیم، نتوانستیم بازیکن جذب کنیم. ما می توانستیم چهار پنج بازیکن دیگر هم جذب کنیم اما این مهم صورت نگرفت و نتوانستیم نقاط ضعف مان را پوشش دهیم و همین نیز به ما آسیب وارد کرد. اما با وجود این نیز از عملکرد بازیکنانم در طول مسابقات رضایت دارم زیرا عده ای از آن ها بیش از توان شان کار می کنند.

عملکرد مربیان خوزستانی از غیربومی‌ها بالاتر است

وی بیان کرد: نفت آبادان حتی در هفته هایی که نتیجه هم نگرفت، در رده های بالایی جدول بود و اکنون هم با یک برد می توانیم در جدول صعود داشته باشیم. اما واقعا در نیم فصل اول جایگاه خوبی داشتیم و مردم هم به دلیل بازی های خوبی که ارائه می دادیم، توقع شان از نفت بالا رفت، در حالی که ابتدای فصل همه می گفتند فقط به صورتی کار شود که نفت در لیگ برتر بماند. واقعا شرایط در نفت سخت بود و کسی به راحتی نفت را برای کار انتخاب نمی کرد. هر مربی‌ای که از بیرون می آید، حداقل ۵۰ تا ۶۰ درصد از مبلغ قرارداد خود را در ابتدا دریافت می کند و حتی مربیانی را هم داشته ایم که تا نیم فصل، قرارداد خود را به صورت کامل دریافت کرده اند ولی ما خوزستانی ها حداقل به این صورت نیستیم و تلاش ما این است که ابتدا بازیکنان مان پول دریافت کنند. من مطمئنم اگر کارنامه مربیان خوزستانی و هزینه هایشان را با کارنامه مربیان غیربومی مقایسه کنند، عملکرد مربیان خوزستانی بالاتر است اما گله من از مسئولان استان این است که چرا پول را به موقع نمی رسانند تا تیم ها از شرایط خوب شان فاصله نگیرند و مربیان استان در سختی کار نکنند؟

دست‌مان خالی است

پورموسوی عنوان کرد: به هر حال باتوجه به این که من نفت آبادان را دوست دارم، علی رغم تمام سختی هایی که متحمل شدیم، پای کار ماندیم، حتی آقای پیروانی دستیارم، پیشنهاد سرمربیگری داشت اما به خاطر تعهدش ماند. فصل بیستم یکی از بهترین فصل ها برای صنعت نفت بود اما متاسفانه آن را از دست دادیم. هر چند انسان با امید زنده است و بازهم می توانیم به رده های بالای جدول برگردیم اما دست مان خالی است. برخی تیم ها بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه کرده اند اما با این وجود سرمربیان این تیم ها می گویند که قول قهرمانی و سهمیه هم نمی دهیم و در جنگ نابرابر با رقبا هستیم و اگر این تیم ها با این هزینه ها در جنگ نابرابر هستند، ما دیگر چه بگوییم؟ آن هم ما که نمی دانیم فردا قرار است چه اتفاقی برای مان بیافتد و اصلا تمرین برگزار می شود یا نه.

پیشنهاداتم افتخاری برای مربیان خوزستان است

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود همچنان از گزینه های هدایت تیم سایپا هستید و گفته بودید که استخاره کرده اید و نمی روید؟ گفت: من در آن مصاحبه نگفتم استخاره گرفتم و این طور عنوان شد، وگرنه من استخاره نگرفته بودم و تنها گفته بودم "خیریت در اتفاقات بعدی است". روزی که من کارم را در آبادان شروع کردم خیلی ها مخالف بودند اما خدا کمک کرد و با تلاش تمام مجموعه، نتایج خوبی رقم خورد و همه گفتند پورموسوی مربی خوبی است. بعد هم که مشکلات مالی به وجود آمد و تیم وارد سیر نزولی شد، همه گفتند پورموسوی باید برود و وقتی هم که خواستم بروم گفتند پورموسوی می خواهد تیم را رها کند. در کنار این مسائل، به جز لیگ یک، سه پیشنهاد لیگ برتری از هفته ششم تا نوزدهم لیگ برتر داشته ام که این پیشنهادات افتخاری برای مربیان خوزستانی و فوتبال استان است. این پیشنهادها در همان هفته هایی بوده است که ما بردی نداشتیم اما نحوه کارمان مشخص بود.

 عیار نفت در نقل و انتقالات مشخص شد

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در ادامه خاطر نشان کرد: تمام موفقیت ما در ابتدای فصل رقم خورد. آن جایی که با تمام مشکلات و زمان اندک در اختیار، یارگیری خوبی داشتیم و این اقدامات نشان داد که مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه و کادرفنی، عملکرد خوبی داشتند. خیلی ها پول داشتند اما نتوانستند به اندازه صنعت نفت آبادان بازیکن جذب کنند اما واقعا روزهای سختی برای جذب بازیکن داشتیم. به هر حال عیار ما در نقل و انتقالات مشخص شد، جایی که همه پای کار بودند و نشان دادند با پختگی که در آن ها وجود دارد، همگی مرد روزهای بحران هستند. ان شاءالله روزهای سخت فعلی را هم پشت سر می گذاریم. همچنین نفت، هواداران بسیار خوبی دارد که متاسفانه به دلیل شیوع کرونا، در فصل بیستم، ۵۰ درصد از توان مان را نداشتیم، وگرنه شرایط مان متفاوت بود.

قلبا دوست دارم بمانم

وی درباره ادامه همکاری با صنعت نفت باتوجه به قرارداد دو ساله اش با این باشگاه، گفت: من علاقه مندم که کارم را در باشگاه بزرگ صنعت نفت آبادان ادامه دهد. قلبا دوست دارم بمانم و کاری را که شروع کرده ایم، به پایان برسانم.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار