تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹
کد خبر: ۲۲۰۲۴۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با ابراز نگرانی از گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی در منطقه جنوب غرب خوزستان گفت:در ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر در آبادان در پی ابتلا به کرونای جهش یافته جان باختند.

 دکتر شکراله سلمان‌زاده چهارشنبه اظهار داشت: در شبانه روز گذشته از ۴۳۷ نمونه تشخیصی گرفته شده در آبادان، خرمشهر و شادگان  ۲۲۷ بیمار مثبت قطعی ابتلا به کووید۱۹ شناسایی شدند.

وی افزود: بر اساس معیارهای تشخیصی ابتلای  ۹۱ نفر در آبادان به کرونا، ۱۰۱ نفر در خرمشهر و ۳۵ نفر در شادگان تایید شد.

سلمان‌زاده افزود: از موارد مثبت جدید شناسایی شده در منطقه جنوب غرب خوزستان ۱۹۳ بیمار شامل ۶۹ بیمار در آبادان ، ۹۳ نفر در خرمشهر و ۳۱ بیمار در شادگان به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان به بیستری ۴۲ نفر با علائم حاد تنفسی در پنج بیمارستان ‌آبادان، خرمشهر و شادگان اشاره کرد و افزود:۴۵ بیمار نیز پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شدند و در حال حاضر ۲۶۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در جنوب غرب خوزستان بستری هستند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ ابتدا در شهر ووهان چین مشاهده شد و در مدت کوتاهی در جهان منتشر گردید.

این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود.

تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم  بیماری کووید ۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلستان و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدی را در جهان به وجود آورده است.

کارشناسان همچنان توصیه می کنند مردم اصول سه گانه شست و شوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، اجتناب از تردد و استفاده از ماسک را بیش از گذشته رعایت کنند.

در حال حاضر ۱۷ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز و هشت شهرستان نارنجی هستند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار