تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
کد خبر: ۲۲۰۲۰۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از پیش‌بینی هجوم موج سوم ملخ‌ها به خوزستان در اواخر فروردین‌ماه و اوایل اردیبهشت‌ماه خبر داد.

تورج نوروزی  در خصوص آخرین وضعیت ریزش ملخ‌ها در خوزستان اظهار کرد: تاکنون شاهد ریزش دو موج ملخ در کشور و خوزستان بوده‌ایم که خوشبختانه موج اخیر حمله ملخ‌ها به خوبی مهار و کنترل شد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم اواخر فروردین‌ماه و اوایل اردیبهشت‌ماه با هجوم موج سوم ملخ‌ها به خوزستان مواجه شویم که احتمالا از موج‌های اول و دوم سنگین‌تر خواهد بود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها در موج سوم با هجوم دسته‌های میلیونی ملخ مواجه خواهیم شد که البته در این زمینه آمادگی کامل برای مبارزه با این آفت وجود دارد.

نوروزی بیان کرد: وضعیت تامین سم و امکانات مبارزه با ملخ مطلوب است و با توجه به اقداماتی که در چند سال اخیر در تامین امکانات انجام شده، مساله خاصی برای مبارزه با این آفت در استان خوزستان وجود ندارد.

وی افزود: سازمان حفظ نباتات کشور، استانداری خوزستان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان همکاری خوبی در بخش‌های مختلف داشته‌اند و کمک کرده‌اند تا مشکل و کمبودی برای مبارزه با هجوم ملخ‌ها در خوزستان نداشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: ۱۵۲ اکیپ در سراسر خوزستان کار پایش مزارع و مراتع را به عهده دارند تا در صورت مشاهده دسته‌های ملخ، نسبت به مبارزه اقدام کنند. این کار به صورت روزانه توسط اکیپ‌های پایش انجام می‌شود.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار