تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
کد خبر: ۲۲۰۱۳۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

مدیر کل دامپزشکی خوزستان با اعلام این خبر افزود: با تلاش همکاران و کارشناسان دامپزشکی، تعداد سه میلیون و دویست هزار رأس گوسفند و بز بر علیه بیماری آبله در طول سال 99 واکسینه شدند.
مدیر کل دامپزشکی خوزستان با اعلام این خبر افزود: با تلاش بی وقفه همکاران و کارشناسان دامپزشکی، تعداد سه میلیون و دویست هزار رأس گوسفند و بز بر علیه بیماری آبله در طول سال 99 واکسینه شدند.
دکتر کنارکوهی تصریح کرد: واکسیناسیون دام‌ها در روستاها از جمله اقدامات مؤثر در کنترل و پیشگیری این بیماری می‌باشد که واکسیناسیون دام‌های منطقه توسط کارشناسان دامپزشکی خوزستان صورت می گیرد.
 کنارکوهی ادامه داد: دامپزشکی در کنار فعالیت بهداشتی ، قرنطینه ای و پیشگیری، اقدام های آموزشی و ترویجی را برای افزایش آگاهی دامداران در خصوص خطر بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام را در دستور کار دارد.
 وی گفت: ضروری است دامداران در صورت مشاهده تلفات غیر عادی در گله مراتب را سریعا اطلاع رسانی نمایند.
مدیر کل دامپزشکی استان از دامداران خواست همکاری لازم را با اداره های دامپزشکی و اکیپ های واکسیناسیون داشته باشند و جهت هماهنگی و اطلاع از زمان واکسیناسیون دام خود به اداره دامپزشکی یا مراکز مایه کوبی مراجعه نمایند.
 دکتر مصطفی کنارکوهی اظهار داشت: آبله گوسفند و بز یک بیماری ویروسی بسیار واگیر، شدید و اغلب کشنده (به خصوص در دام‌های جوان) است و این بیماری به دلیل درصد واگیری زیاد و ایجاد تلفات و خسارات اقتصادی حائز اهمیت می‌باشد.
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر: