تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
کد خبر: ۲۲۰۱۰۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
کوچک کردن شکم ( ابدومینوپلاستی ) توسط دکتر محمود راسخی در بهترین بیمارستان های تهران بدون عوارض بعد از عمل و با هزینه مناسب

شکم از جاهایی است که در زیبایی انسان نقش مهمی دارد و افرادی که از شکم بزرگ برخوردارند از این مشکل همیشه در عذابند و برای آب کردن شکم تلاش میکنند.

علل زیادی برای بزرگی شکم برشمرده اند که بعضی از آن ها عبارتند از: زایمانهای متعدد، پس از لاغری شدید، افزایش سن و در نتیجه شلی پوست و ….

در ادامه بیشتر با کوچک کردن شکم و ابدومینوپلاستی (تامی تاک) آشنا میشویم.

باید توجه داشت که عمل ابدومینوپلاستی برای کوچک کردن سایز شکم و زیبایی انجام میگردد بنابراین در این عمل لاغری شکم و پهلو اتفاق میوفتد.

هدف از انجام ابدومینوپلاستی

این عمل برای زیبایی شکم، آب کردن شکم و پهلو به صورت سریع و سفت شدن عضلات شکم انجام میشود.

چه افرادی برای این عمل مناسبند؟

افراد برای این عمل باید از سلامت روانی و جسمی برخوردار باشند و شناخت صحیحی از نتیجه عمل و عوارض احتمالی عمل  و همچنین شرایط ذکر شده در فوق را داشته باشند.

 

مشاوره قبل از عمل جهت کوچک کردن شکم

قبل از عمل، باید بیمار معاینه شود تا امکان انجام آن بررسی گردد.

در زمان معاینه این موارد بررسی میشود:

گفتگو با بیمار در خصوص انتظارش از نتیجه عمل،امکان جراحی ابدومینوپلاستی و انتخاب نوع عمل،شناخت احتمال عوارض، آموزش اقدامات قبل و بعد از عمل، در خواست آزمایشات لازم

(در بعضی از افراد هنگام معاینه مشخص میشود که مشکل بیمار با ساکشن و لیپوماتیک حل میگردد و نیازی به ابدومینوپلاستی نیست.)

 

نحوه انجام ابدومینوپلاستی

قبل از عمل، نقاشی و طراحی لازم روی بدن بیمار انجام شده، آنگاه بیمار بیهوشی عمومی گرفته و عمل آغاز میشود.

برشی در ناحیه زیر شکم (چین شکم) داده شده و پوست با چربی تا ناحیه زیر قفسه سینه به بالا میآید و در صورت لزوم عضلات کف شکم پلیسه شده و بعد ناف در محل جدید تعبیه و پوست اضافه شکم برداشته و در نهایت بخیه های جذبی زده می شود.

نتیجه کار یک اسکار در محل لباس زیر بیمار و یک اسکار ناف ایجاد خواهد شد که زیاد قابل رؤیت نیست در عوض فرمی زیبا به شکم میدهد.

زمان بهبودی بعد از عمل

بیمار بعد از بهوش آمدن کامل، باید راه برود.

تا حدود یک ماه و نیم باید شکم بند داشته باشد حدود دو هفته  بعد از عمل میتواند فعالیتهای معمولی خود را شروع کند ولی باید تا چند هفته فعالیتهای خود را محدود کند و ورزش نکند.

حدود 6 هفته بعد از عمل، تورم ها از بین میرود و حدود 6 ماه بعد از عمل شکل نهایی ابدومینوپلاستی خود را نشان میدهد.

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی

در هر نوع جراحی، احتمال عارضه وجود دارد. این عوارض در همه بیماران وجود ندارند و احتمال ایجاد عارضه حدود یک تا 2 درصد است.

عوارضی از قبل اکیموز(خون مردگی ) اسکار ( جای زخم) سروما (جمع شدن مایع) و …ممکن است ایجاد شود.

از عوارض احتمالی این عمل آمبولی(بسیار نادر) و عوارض ریوی و تنفسی است که برای جلوگیری از آنها پزشک تمهیدات لازم را به بیمار تذکر خواهد داد.