تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
کد خبر: ۲۲۰۰۷۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 
دکتر مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکزبهداشت غرب اهواز ازپلمپ 52 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی از جمله یک فروشگاه زنجیره ای، رستوران، اغذیه فروشی، سوپرمارکت، نان فانتزی، آشپزخانه، مرغ فروشی، نانوایی و موبایل فروشی و .....) در رو 2 هفته اول سال 1400  به علت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی استان در محدوده تحت پوشش غرب اهواز خبر داد.
 به گزارش خوزنیوز و به نقل از روابط عمومی مرکز بهداشت غرب اهواز احمدی بلوطکی شیوع و افزایش موارد مبتلا به بیماری کووید 19 در کلانشهر اهواز را نتیجه بی توجهی مردم به توصیه های بهداشتی و شرکت در مراسمات و دید و بازدیدهای عید دانست و از تمام صنوف خواست اولویتهای مهم در پیشگیری از بیماری کووید 19 از جمله شستن مرتب دستها، استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، ضدعفونی و گندزدایی سطوح و تهویه مناسب را رعایت نمایند.
احمدی بلوطکی با بیان اینکه طرح تشدید نوروزی که همه ساله از 20 اسفند لغایت 20 فروردین انجام می گیرد، افزود: امسال نیز بازرسی از اصناف در غالب طرح شهید سلیمانی، در دستور کار کارشناسان سلامت محیط قرار گرفته و با افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با ابراز گلایه از برگزاری مراسمات چند هزار نفری گفت: زحمات کادر بهداشت و درمان با برگزاری چنین مراسماتی هدر خواهد رفت.
احمدی بلوطکی تصریح کرد: ما  عشایر زاده  هستیم و برای تمام رسم و رسومات طوایف احترام قائل هستیم، داغ از دست دادن عزیز بر هیچ کس پوشیده نیست اما در شرایط کنونی و با وجود این بحران بزرگ برگزاری مراسمات چند صد نفری و بعضا چند هزار نفری اصلا جایز نبوده و با ایجاد هرگونه تجمع، جان همه هموطنان به خطر خواهد افتاد.
رئیس مرکز بهداشت غرب شهرستان اهواز در پایان خاطر نشان کرد: اکثریت پلمب های انجام شده به دلیل رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی مرتبط با بیماری کووید 19 بویژه عدم استفاده از ماسک بوده است و یاداور شد استفاده از ماسک اجباری بوده و در صورت تخلف از سوی اصناف ضمن معرفی به مراجع قضایی و پرداخت جریمه  مجبور به پلمب محل خواهیم شد.
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار