تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
کد خبر: ۲۲۰۰۳۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست شهرداری اهواز گفت: ما با دستفروش مشکلی نداریم زیرا آخرین مرحله کسب رزق حلال، دستفروشی است؛ ما با یک سری افراد مشکل داریم که دستفروش نیستند و به نوعی، اراذل و اوباش هستند و فضاها را اجاره می‌دهند.

ابراهیم نوشادی در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز (۱۴ فروردین‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: شهر اهواز، بسیار بی‌نظم است و این بی‌نظمی این مفهوم را به شهروند منتقل می‌کند که هر کسی زور زیادتری دارد، می‌تواند به فضای عمومی جامعه تجاوز کند.

 وی افزود: این وضعیت در کوتاه مدت و بلندمدت اثرات منفی بر شهر خواهد گذاشت و باید این مساله در دستور کار متولیان استان خوزستان قرار بگیرد.

شهردار منتخب اهواز تصریح کرد: ما با دستفروش مشکلی نداریم زیرا آخرین مرحله کسب رزق حلال، دستفروشی است. ما با یک سری افراد مشکل داریم که دستفروش نیستند و به نوعی، اراذل و اوباش هستند و فضاها را اجاره می‌دهند.

وی بیان کرد: ساماندهی دستفروشان وظیفه شهرداری است و در این راستا، فضاهایی تعیین شده است. برای ساماندهی دستفروشان مرکز شهر نیز دو نقطه در نظر گرفته شده است البته برای انتقال دستفروشان نیست؛ اما وظیفه شهرداری، درگیری با اراذل و اوباش نیست و باید امنیت همکاران ما تامین شود.

نوشادی افزود: در هسته مرکزی شهر اهواز، یک هزار و ۸۰۰ دست فروش داریم که این تعداد، ۴۸ درصد جمعیت دستفروشان هستند و اکثرا از روستاهای اطراف و نقاط حاشیه‌نشین می‌آیند و دستفروشی می‌کنند که باید ساماندهی شوند.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر: