تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶
کد خبر: ۲۲۰۰۲۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با ابراز نگرانی از بحرانی شدن وضعیت بیمارستان‌های خوزستان گفت: امیدواریم مسافرت‌های مردم در ایام عید و دید بازدید نوروزی وضعیت بیمارستان‌های خوزستان را بحرانی نکند و با کمبود تخت مواجه نشویم.

 دکتر فرهاد ابول نژادیان بامداد یکشنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: افرادی که در تعطیلات به مسافرت رفتند نباید تا چند روز در دورهمی های خانوادگی شرکت کرده و یا به دید و بازدید بروند زیرا ممکن است ناقل ویروس کرونا باشند همچنین لازم است که از مهمانی دادن پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه علائم بیماری بعد از چند روز بروز پیدا می کند افزود: نگران آن هستیم که مسافرت های مردم در تعطیلات عید، روند بیماری را در خوزستان بار دیگر افزایشی کند و مجددا آمار بستری ها که تقریبا به یک وضعیت باثباتی رسیده است، افزایشی شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: احتمال آن وجود دارد که مسافرت های استانی و شهرستانی، تا حدودی وضعیت کاهشی بیماران بستری در شهرهای نارنجی را به خطر بیاندازد.

وی ضمن تشکر از مردم که روز ۱۳ فروردین در خانه ماندند گفت: از همه اعضای ستاد استانی کرونا، نیروی انتظامی، پلیس راهور، شهرداری و فرمانداری ها که کمک کردند تا مردم روز طبیعت را در خانه باشند تشکر می کنم.

ابول نژادیان با بیان اینکه وضعیت بین نارنجی و قرمز بسیار نزدیک و شکننده است گفت: با توجه به افزایش بروز بیماری در کشور امیدوارم در روزهای آینده مشکل تجهیزات و کمبود تخت بیمارستانی نداشته باشیم.

در حال حاضر پنج شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز و ۱۳ شهرستان نارنجی هستند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار