تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
کد خبر: ۲۱۹۹۷۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در حال حاضر روند بیماری کووید ۱۹ در این استان نسبت به هفتم فروردین، ۵۷ درصد افزایش یافته همچنین موارد بستری ۴۱ درصد بیشتر شده است.

 دکتر سیدمحمد علوی جمعه شب در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: برای کنترل کرونا باید پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک ، تهویه محل زندگی و کار، اجتناب از تجمع و مسافرت ، قرنطینه خانگی و شهرها، بیماریابی، تست و جدا سازی بیماران رعایت شود.

وی با بیان اینکه روند بیماری در کشور و استان سیر افزایشی دارد افزود: بعد از چند روز کاهش موارد بیماری کووید ۱۹ در خوزستان، از روز هفتم فروردین ماه روند صعودی مسافرت ها، ترددها و حضور در تجمع باعث افزایش موارد بیماری در خوزستان شد.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: چرا باید در استان خوزستان شاهد افت و خیز بیماری باشیم و چرا در کنترل بیماری مردم و مسئولان هماهنگ و هم سو نیستند.

وی ادامه داد: چرا از تجربه کشورهای موفق در کنترل بیماری نظیر ویتنام و سنگاپور استفاده نمی کنیم. این کشورها از واکسن و دارو استفاده نکردند بلکه تنها انضباط و اجرای سختگیرانه مقررات بهداشتی و محدودیت ترددها را اعمال کردند.

علوی خطاب به مردم گفت: اگر در مقابل سلامتی دیگران احساس مسئولیت می کنید بدون توجه به موقعیت شغلی و گرایش سیاسی و اعتقادی، پروتکل ها را رعایت کرده و دیگران را به اجرای آنها تشویق و ترغیب کنید همچنین از اشاعه باورهای غلط و اطلاعات نادرست به شدت بپرهیزید.

وی در خصوص وضعیت بیماری در روزهای آینده افزود: اگر مردم فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از حضور در تجمع به خصوص مراسم جشن و عزاداری های بزرگ پرهیز کنند قطعا می توانیم بیماری را مهار کنیم.

در حال حاضر ۱۲ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز و ۶ شهرستان نارنجی هستند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار