تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
کد خبر: ۲۱۸۷۳۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: برای شناسایی بیماران کرونایی در فرودگاه اهواز روزانه به طور متوسط بیش از یک هزار تست کرونا صورت می‌گیرد که در ۳ روز گذشته بیش از ۳۰ مورد ناقل کرونا شناسایی شده است.

 کرونا در خوزستان در شرایط ناگواری قرار دارد و این شرایط سبب شده که مسئولان به سمت افزایش تست کرونا در سطح استان رفتند.

راه آهن یکی از مراکزی است که مرکز بهداشت در آنجا تست رایگان از مردم می گیرد. مهران احمدی بلوطکی رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز از شناسایی 26 مورد مثبت کرونا در راه آهن و پایانه مسافربری غرب اهواز خبر داد و گفت: روزانه به طور متوسط یک هزار و 400 تست سریع در این 2 محل انجام می‌شود.

روزانه4هزار تست کرونا در غرب اهواز انجام می‌گیرد

وی افزود: از 26 مورد مثبت شناسایی شده 12 مورد آن در پایانه مسافربری و 14 مورد در راه آهن شناسایی شد و از مسافرت این افراد جلوگیری به عمل آمد.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: روزانه 700 تست کرونا در مراکز منتخب بهداشتی و بین سه تا چهار هزار تست رپید در دیگر مراکز نمونه گیری غرب اهواز انجام می شود.

وی بیان کرد: بنا داریم مرکز بهداشت کیان آباد را تفکیک کرده و یک مرکز جدید در منطقه کیانشهر اهواز راه اندازی کنیم.

احمدی بلوطکی افزود: به طور میانگین روزانه چهار هزار تست کرونا در غرب اهواز انجام می شود. همچنین تیم‌های نظارتی، حمایتی و مراقبتی در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی در این منطقه فعال هستند.

شناسایی 30 مورد مثبت کرونا در فرودگاه اهواز

امراله مردانی رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: سه هزار و 500 تست سریع کرونا در سه روز گذشته در فرودگاه بین‌المللی سردار شهید سلیمانی اهواز خبر داد.

وی افزود: از تعداد نمونه گیری‌های انجام شده در سه روز گذشته بیش از 30 مورد مبتلا به کرونا بودند که از سفر آنها جلوگیری شد.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: هدف از انجام تست در فرودگاه ها را جلوگیری از انتشار بیماری به دیگر نقاط کشور دانست. به طور میانگین روزانه بیش از یک هزار تست توسط همکاران ما در فرودگاه انجام می شود.

وی بیان داشت: در 24 ساعت گذشته سه هزار و 500 تست در منطقه شرق اهواز انجام دادیم که یک هزار و 350 تست آن در فرودگاه اهواز بود.

مردانی اظهار داشت: مراکز بهداشت به کمک نیروهای بسیج و هلال احمر در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی کار بیماریابی را در تمام سطح شهر انجام می‌دهند که تاکنون بیماران بسیاری شناسایی و قرنطینه شده‌اند.

ازدحام در اورژانس بیمارستان‌ها، جدیدترین معظل نظام سلامت در اهواز

فرهاد سلطانی سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به روند افزایشی مراجعه بیماران و همراهان بیمار به اورژانس بیمارستان‌های اهواز گفت: ازدحام در اورژانس بیمارستان رازی اهواز یکی از معضلات ما است و این مساله، خطر آلودگی افراد را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه مردم نباید از اسم کرونا ترس داشته باشند، گفت: با توجه به آلودگی بیمارستان حتی اگر فردی آلوده نباشد ممکن است با مراجعه به بیمارستان، در محیط بیمارستان مبتلا شود.

سلطانی اظهار داشت: یکی از مشکلات ما این است که یک بیمار با سه همراه به بیمارستان مراجعه می‌کند و در این شرایط، احتمال آلودگی بسیار افزایش می‌یابد و این افراد، دیگران را نیز آلوده می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر ازدحام در اورژانس بیمارستان رازی اهواز یکی از معضلات ما است و این مساله، خطر آلودگی افراد را افزایش می‌دهد.

مردم بهبهان در ایام عید از حضور در مراسم‌های عروسی پرهیز کنند

رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان گفت: عمده مبتلایان به کرونا به تخت‌های ICU نیاز دارند اما باید توجه شود که ظرفیت بیمارستان‌ها و تخت‌های ICU محدود است و مردم باید مراقبت کنند که تا حد امکان مبتلا نشوند زیرا بیمارستان‌های خوزستان نمی‌توانند پذیرای خیل عظیمی از مبتلایان باشند.

قدرت‌اله شاکری‌نژاد اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه عید نوروز هستیم و در ایام ماه رجب نیز قرار داریم، تعداد عروسی‌ها، دید و بازدیدها و حضور مردم در بازارها افزایش پیدا کرده است که این عوامل، موجب افزایش چرخش ویروس در جامعه می‌شود.

وی با اشاره به وجود ویروس جهش یافته در خوزستان و همچنین تایید یک مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در بهبهان،افزود: انتظار می‌رود مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از حضور در تجمعات بپرهیزند تا این بحران و خیز جدید بیماری را سپری کنیم.

شاکری‌نژاد گفت: عمده مبتلایان به کرونا به تخت‌های ICU نیاز دارند اما باید توجه شود که ظرفیت بیمارستان‌ها و تخت‌های ICU محدود است و مردم باید مراقبت کنند که تا حد امکان مبتلا نشوند زیرا بیمارستان‌های خوزستان نمی‌توانند پذیرای خیل عظیمی از مبتلایان باشند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان افزود: در پی افزایش بیماران بستری، علاوه بر بیمارستان شهیدزاده، بیمارستان تامین اجتماعی نیز در بهبهان وارد چرخه پذیرش بیماران کرونا شده است.

وی گفت: بیماریابی در بهبهان حدود چهار برابر شده است و در نتیجه، موارد شناسایی‌شده 30 درصد افزایش یافته‌اند. در حال حاضر در بهبهان روزانه حدود 800 تست انجام می‌شود که حدود 13.3 درصد تست‌ها مثبت است.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار