تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
کد خبر: ۲۱۸۶۸۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به وجود باغ ویلاهای متعدد در دزفول، گفت: مالکان باغ ویلاها رعایت نمی‌کنند و ما مرتب در حال تعطیلی و پلمب باغ ویلاها هستیم.

رضا پورآیین با اشاره به وضعیت قرمز دزفول، اظهار کرد: مدتی است که دزفول در شرایط بحرانی قرار دارد و با توجه به بالا بودن سرعت انتقال و مرگ و میر سوش انگلیسی، همه گروه‌های سنی در خطر ابتلا هستند.

وی با اشاره به انتشار ویروس انگلیسی، تصریح کرد: هیچ نقطه از شهرستان عاری از ویروس نیست و ویروس در حال چرخش است. در حال حاضر در حال افزایش بیماریابی هستیم در نتیجه طبیعی است که موارد سرپایی افزایش پیدا کرده است.

پورآیین افزود: این ویروس با هیچ کسی شوخی ندارد و از هیچ کسی نمی‌گذرد و همه را درگیر می‌کند. هر کسی که رعایت نکند، سریع‌تر درگیر بیماری می‌شود.

وی در خصوص میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: میزان استفاده از ماسک بین مردم بسیار کاهش یافته است در حالی که باید میزان رعایت همه شاخص‌ها بیش از ۹۵ درصد باشد تا بیماری را کنترل کنیم و چاره‌ای جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی نداریم.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به وجود باغ ویلاهای متعدد در دزفول، بیان کرد: مالکان باغ ویلاها رعایت نمی‌کنند و ما مرتب در حال تعطیلی و پلمب باغ ویلاها هستیم.

پورآیین افزود: برگزاری جشن‌ها و عروسی در این باغ ویلاها کار بسیار خطرناکی است؛ مالکان باغ ویلاها نباید نسبت به اجاره ملک خود برای برگزاری مراسم اقدام کنند و گردهمایی خانوادگی نیز در این اماکن نباید برگزار شود اما همچنان گزارشاتی از برگزاری مراسم در باغ ویلاها ارائه می‌شود که سریع برخورد قانونی با این موارد انجام می‌شود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول تصریح کرد: پس از گذشت یک سال از شیوع کرونا باید این فرهنگ بین مردم جا افتاده باشد که تا خودشان رعایت نکنند، سلامتی تامین نمی‌شود اما دیدیم که با کمی ساده‌انگاری، موارد بیماری افزایش می‌یابد و وارد پیک بیماری می‌شویم.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار