تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
کد خبر: ۲۱۸۵۸۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  رییس مرکز بهداشت غرب اهواز از منع سفر، ۱۸ مسافر در راه آهن و ترمینال مسافربری غرب اهواز به دلیل ابتلا به کرونا در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

دکتر مهران احمدی بلوطکی اظهار داشت: در طول ۴۸ ساعت گذشته که مراکز نمونه گیری راه آهن و ترمینال مسافربری غرب اهواز را راه اندازی کردیم، تقریبا پنج درصد تست های مسافران مثبت بود که از سفر آنها جلوگیری شد.

وی افزود: تمامی مسافران قبل از سوار شدن به قطار و اتوبوس باید برگه تست منفی خود را ارائه داده تا بتوانند سفرشان را انجام دهند. مسافرانی که تست آنها می شود به مدیریت ترمینال و راه آهن اطلاع داده می شود تا از سفر آنها جلوگیری شود.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: از تعداد ۱۸ مسافری که جلوی سفرشان گرفته شد ۱۰ نفر در ترمینال مسافربری سه راه خرمشهر و هشت نفر در ایستگاه راه آهن اهواز بودند. 

وی با بیان اینکه روزانه سه هزار تست رپید و ۵۰۰ تست پی سی آر در منطقه غرب اهواز انجام می شود افزود: با احتساب آمار تست‌های منطقه شرق و غرب، مراکز نمونه گیری بیمارستان ها و آزمایشگاه های خصوصی، روزانه بیش از هشت هزار تست در شهر اهواز انجام می شود که آمار بسیار بالایی است.

احمدی بلوطکی عنوان کرد: ۵۰ درصد تست های پی سی آر و  ۱۵ درصد تست های رپید در اهواز مثبت هستند لذا باز هم تاکید می کنیم  مردم بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵۵ درصد نمونه های گرفته شده در استان، نوع موتاسیون یافته انگلیسی است  افزود: کرونای انگلیسی برخلاف نوع چینی آن، علائم شدیدتری داشته و قدرت انتشار آن بالا است به گونه ای که فرد به یکباره علامت دار شده و ظرف ۴۸ ساعت بدحال می شود.

در حال حاضر ۱۱ شهرستان استان در وضعیت قرمز و هشت شهرستان نارنجی هستند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار