تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد خبر: ۲۱۸۵۵۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
   مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با ابراز نگرانی از قرار گرفتن استان در وضعیت ویژه کرونا گفت: کنترل و مهار ویروس کرونا نیازمند اتخاذ تدابیر سختگیرانه‌تر در خصوص فعالیت مشاغل ومراکز خرید و رعایت پروتکلهاست.

دکتر علی خسروی افزود: شوربختانه همچنان شاهد فعال بودن بازارها و مراکز خرید در روزهای پایانی سال هستیم و این در حالی است که در شرایط وضعیت ویژه باید تدابیر سختگیرانه‌تر و قوی‌تری به خصوص در کاهش تردد بین شهری و درون شهری گرفته شود.
وی اظهار داشت: با تعطیلی مطلق در شرایط وضعیت قرمز به گونه ای که خسارات کسب و کار افراد آسیب دیده جبران شود موافق هستم.
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با بیان اینکهپروتکل ماسک زدن همچنان در جامعه رعایت نمی‌شود عنوان کرد: پس از گذشت یک‌ سال از شیوع بیماری کرونا در کشور همچنان به دنبال فرهنگ‌سازی ماسک زدن هستیم و این یک نقص بزرگ فرهنگی در کشور است.
خسروی در ادامه تصریح کرد: با رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی شاهد اوج گیری شیوع این ویروس خطرناک با وضعیت بحرانی در پیک سوم کرونا در استان روبه رو شدیم.
وی با تاکید براین مهم که کرونا همچنان یک بیماری مرگبار است گفت: دغدغه‌های مبنی بر عادی سازی و رها شدگی در جامعه با آن روبه رو هستیم لازم است تا خارج شدن این وضعیت بحرانی در استان شیوه نامه‌های  بهداشتی را جدی بگیریم تا بتوانیم بر این ویروس غلبه کنیم و کادر درمانی نیز نفس تازه‌ای بکشد.

به گفته خسروی بیمه سلامت استان تاکنون برای درمان و بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا ۴۲۰میلیارد ریال هزینه کرده است.
در زمان حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز و هشت شهرستان نارنجی کرونا هستند.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی حدود یک سوم ابتلا به ویروس کرونا در کشور در استان خوزستان ثبت شده است.هم اکنون تقریبا" همه مراکز درمانی دولتی خوزستان در حال ارایه خدمات درمانی و پزشکی به بیماران کرونا هستند.
استاندار جدید خوزستان که ۱۷روز پیش سکان مسوولیت استان را برعهده گرفت کنترل ویروس کرونا را گفته شده که نوع جهش یافته انگلیسی آن از طریق مرزهای مشترک با عراق وارد خوزستان شده است مهمترین اولویت کاری خود بیان کرد.
۲ هفته پیش به دستور قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان مرزهای مسافری چذابه و شلمچه با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس جهش یافته کرونا بسته شدند و محدودیت ها و ممنوعیت های تردد و فعالیت مشاغل دوباره در خوزستان برقرار شد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار