تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
کد خبر: ۲۱۸۴۸۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان روز جمعه با صدور یک اطلاعیه از ممنوعیت صید ماهی در فصل تکثیر و تخم ریزی ماهیان از ۱۵ اسفندماه خبر داد.

براساس این‌اطلاعیه به عموم مردم به ویژه صیادان و فروشندگان ماهی اعلام شده است هرگونه صید، حمل، عرضه و فروش ماهی رودخانه‌ای طبق قانون و مقررات حفاظت محیط زیست از ۱۵ اسفند سال جاری تا تاریخ صدور مجوز صید در سال ۱۴۰۰ که مقارن با فصل تکثیر و تخم ریزی ماهیان است در همه منابع آبی شهرستان اعم از رودخانه، تالاب، دریاچه و آب بندهای طبیعی ممنوع است.
در این اطلاعیه از صیادان خواسته شده به منظور حفظ ذخایر آبزیان و منابع طبیعی خدادادی در فصل ممنوعه از هرگونه فعالیت صید و صیادی خودداری کنند و مردم در صورت مشاهده تخلف آن را به شماره ۷۱-۳۳۷۳۷۷۶۹ اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گزارش کنند.
همچنین در ادامه این اطلاعیه تاکید شده باتوجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال مردم از خرید و فروش آبزیان پرهیز کنند چراکه با صیدو فروش غیرقانونی جانواران وحشی مانند مار، مارماهی، لاک پشت و سمندر علاوه بر نابود کردن نسل اینگونه از جانواران، به دلیل وجود بیماری های مشترک انسان و حیوان موجب انتقال بیماری می شوند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار